На Волині відкрили понад пів сотні проваджень про підробку ПЛР-тестів і сертифікатів вакцинації

На Волині відкрили понад пів сотні проваджень про підробку ПЛР-тестів і сертифікатів вакцинації

На Волині відкрили понад пів сотні проваджень про підробку ПЛР-тестів і сертифікатів вакцинації
ФОТО: УНІАН

Від початку року правоохоронці на Волині порушили 53 кримінальні провадження, через підробку ПЛР-тестів, довідок про щеплення проти COVID-19, міжнародних свідоцтв про вакцинацію та COVID-сертифікатів.

Про порушення, пов'язані із COVID-19, і відповідальність за них в ефірі програми Сьогодні. Головне на Суспільному розповів керівник Нацполіції області Юрій Крошко.

З 53-х проваджень 37 – пов’язані з підробкою міжнародних свідоцтв про вакцинацію та COVID-сертифікатів. "Буквально сьогодні (6 жовтня – ред.) слідчі задокументували один з таких фактів. Працював один із працівників медзакладу, який мав доступ до бази даних і мав можливість підробляти сертифікати і вносити їх в базу", – каже Юрій Крошко. Додає: у 24 кримінальних провадженнях особам повідомлено про підозру та обвинувальні акти скерували до суду. В решті кримінальних проваджень досудове розслідування ще триває.

Зі слів керівника Нацполіції Волині, ще 16 кримінальних проваджень стосуються підробки ПЛР-тестів. У 14 таких справ винним повідомили про підозру та скерували справи до суду.

Під час ефіру Юрій Крошко також розповів про відповідальність за підробку ПЛР-тестів та сертифікатів вакцинації. "Під відповідальність підпадають як дії людини, яка виготовляє та продає підроблені документи, так і тієї особи, яка їх потім використовує", – зазначив керівник обласного управління поліції.

У статті 358 Кримінального кодексу України для порушників передбачена така відповідальність:

  • за підроблення чи використання підроблених сертифікатів порушнику загрожує штраф до 17 тис. грн або арешт на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 2 років;
  • за складання чи видачу підроблених офіційних документів передбачений штраф до 3 400 грн або арешт на строк від 3 до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років;
  • за повторне порушення пов'язане із підробкою ПЛР-тестів чи сертифікатів можливе обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк;
  • за використання завідомо підробленого документа – штраф до 850 грн або арешт на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 2 років.

Від початку року підозру у злочинах пов'язаних з COVID-19 повідомили 38 людям, 27 з них – волиняни.

Що відомо

  • 22 вересня уряд схвалив розроблений фахівцями МОЗ проєкт закону "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за підроблення документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень". Законопроєкт поданий на реєстрацію до Верховної ради України.
  • В МОЗ повідомили, що ініціюватимуть відсторонення керівників медичних закладів, в яких ймовірно підробляли довідки про проведення вакцинації від коронавірусної хвороби COVID-19.
  • Жительку Луцька судили за придбання підробленого міжнародного свідоцтва про вакцинацію від COVID-19. Жінка має сплатити штраф у розмірі 5100 грн.
На початок