Домашній арешт замість тримання під вартою: пройшло перше засідання у справі наркоцентру в Чернігові

Домашній арешт замість тримання під вартою: пройшло перше засідання у справі наркоцентру в Чернігові

Домашній арешт замість тримання під вартою: пройшло перше засідання у справі наркоцентру в Чернігові
ФОТО: Суспільне Чернігів

Протести під будівлею суду, допит потерпілих та зміна запобіжного заходу для усіх обвинувачених. У Деснянському райсуді Чернігова відбулось перше засідання у справі наркоцентру.

Нагадаємо, 18 травня у Чернігові в приватному будинку одного зі спальних районів поліція затримала чоловіків, яким інкримінують незаконне позбавлення волі або викрадення людей. Підозрюваних шестеро – це пастор та волонтери реабілітаційного центру. Протягом останніх 5 місяців, вони перебували у СІЗО.

Близько сотні людей біля входу в Деснянський райсуд Чернігова
Близько сотні людей біля входу в Деснянський райсуд Чернігова. ФОТО: Суспільне Чернігів

Близько сотні людей зібралися біля входу в Деснянський райсуд Чернігова о пів на десяту 6 жовтня. Просять пустити їх на перше засідання у справі наркоцентру.

Нікого, окрім близьких родичів і журналістів, до зали суду не пускають, через посилення карантинних заходів. На лаві підсудних – шестеро: пастор та волонтери реабілітаційного центру алко- та наркозалежних. Їх обвинувачують у незаконному утриманні людей.

"Здійснюючи загальне керівництво злочинною групою, Хмиров розробив план скоєння злочинів, пов'язаних з незаконним позбавленням волі людей за грошову винагороду під виглядом надання допомоги наркозалежним особам та особам, які страждають алкоголізмом", – зачитує прокурор Сергій Мозговий.
Сергій Мозговий
Сергій Мозговий. ФОТО: Суспільне Чернігів

Потерпілих у справі троє. Зі слів прокурора, на них здійснювався психологічний тиск, вони не могли самостійно залишати центр, це порушило їх право на пересування. Двоє пацієнтів центру подали цивільні позови. Просять по 50 тисяч гривень моральної шкоди за незаконне утримання в реабілітаційному центрі. Обвинувачені не визнають ані власної вини, ані вимог щодо матеріальної компенсації.

Домашній арешт замість тримання під вартою: пройшло перше засідання у справі наркоцентру в Чернігові
Домашній арешт замість тримання під вартою: пройшло перше засідання у справі наркоцентру в Чернігові. ФОТО: Суспільне Чернігів

Під час допиту потерпілих журналістів просять покинути залу суду. Допитують їх близько трьох годин. Опісля ЗМІ пускають на продовження засідання. Адвокат обвинувачених Ігор Ейсмонт просить змінити усім запобіжний захід з тримання під вартою на домашній арешт.

"Попросимо у вас шанс довести вам нашу невинуватість, перебуваючи на волі, не впливаючи на слідство, потерпілих, і вірю, що ви ухвалите правильне рішення", – говорить обвинувачений Олексій Соловйов
Олексій Соловйов (зліва, -ред.)
Олексій Соловйов (зліва, -ред.). ФОТО: Суспільне Чернігів

Представники церкви “Добрих змін” Геннадій Мохненко та Альберт Хомяк, які приїхали на засідання з Маріуполя, просять взяти обвинувачених на поруки.

Усіх шістьох обвинувачених відпустили під домашній арешт з 23:00 до 06:00. Наступне засідання у справі відбудеться 5 листопада, на ньому допитуватимуть свідків.

Подробиці — у сюжеті:

Читайте також:

У Чернігові викрили незаконний реабілітаційний центр для алко- та наркозалежних. Подробиці

На початок