Дослідники з КНУ Шевченка є співавторами дослідження з нобелівським лауреатом з хімії

Дослідники з КНУ Шевченка є співавторами дослідження з нобелівським лауреатом з хімії

Дослідники з КНУ Шевченка є співавторами дослідження з нобелівським лауреатом з хімії
health.law.knu.ua

Дослідники Київського національного університету імені Тараса Шевченка є співавторами дослідження з нобелівським лауреатом 2021 року з хімії Бенджаміном Лістом.

Про це 6 жовтня повідомила у Facebook пресслужба Наукової бібліотеки імені Максимовича КНУ.

"Пишаємось дослідниками Київський національний університет імені Тараса Шевченка: Григоренком Олександром Олеговичем, доцентом кафедри органічної хімії, д.х.н. (Хімічний факультет КНУ імені Тараса Шевченка), Комаровим Ігорем Володимировичем (Інститут високих технологій КНУ імені Тараса Шевченка) та колишнім аспірантом Тимцуніком Андрієм Володимировичем, які є співавторами Нобелівського лауреата з хімії 2021 року Бенджаміна Ліста", — йдеться у повідомленні.

У бібліотеці зазначили, що лауреат переміг на основі досліджень у спільній роботі науковців "Каталітичне асиметричне α-бензилування альдегідів".

Що відомо

  • 6 жовтня Нобелівську премію 2021 року з хімії присуджена вченим Бенджаміну Лісту і Девіду Макміллану за новий метод синтезу молекул — асиметричний органокаталіз.
  • Нобелівський комітет оголошує імена лауреатів у 2021 році з 4 по 11 жовтня. Почнуть з медицини, закінчать економікою. Переможців премії з літератури та миру назвуть наприкінці тижня. Особливий інтерес викликає премія миру, оскільки у 2021 році список кандидатів перевалив за три сотні і в ньому багато опозиціонерів і протестного руху.
  • У 2020 році премію з хімії отримали француженка Еммануель Шарпентьє та американка Дженніфер А. Дудна за "розробку метода редагування геному". Вони відкрили один з найточніших інструментів у галузі генної технології — генетичні "ножиці" CRISPR/Cas9, завдяки яким науковці можуть змінювати ДНК тварин, рослин та мікроорганізмів із надзвичайно високою точністю.
  • 4 жовтня лауреатами Нобелівської премії в галузі фізіології та медицини 2021 року стали американці Девід Джуліус і Ардем Патапутян. Нагороду вручили за дослідження рецепторів температури та дотику.
  • 5 жовтня Нобелівську премію з фізики отримали троє вчених за "внесок в розуміння комплексних фізичних систем".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок