З першого жовтня вартість утилізації рідких побутових відходів становить 48 гривень за один кубічний метр. Такий тариф водоканал Житомира встановив для асенізаторських машин. У свою чергу приватні підприємці, котрі обслуговують ці машини, збільшили вартість своїх послуг для населення. Про це кореспондентам Суспільного розповів водій-асенізатор Володимир Коломієць.
За його словами, працівники водоканалу жодних офіційних повідомлень щодо збільшення тарифів не надсилали.
"Нам лише повідомили у Вайбері, що з першого жовтня ціна буде підніматися, – каже Володимир Коломієць. – Немає ніяких пояснень, в договорі нічого не написано. Вони нам підняли на 150 гривень, і ми підняли".


"Водоканал підняв вартість на 32 гривні за один куб, – каже водій-асенізатор Максим Кончаківський. – В машині – 4 кубічних метри, то виходить, що водоканал підняв майже на 150 гривень. Цю суму ми додаємо до вартості послуг тим людям, в кого качаємо рідкі побутові відходи".


У провулку другому Метеорологічному у Житомирі розташовані приватні будинки. Микола Панчак, який живе у власній садибі, каже, що про зростання вартості послуг асенізаторів дізнався щойно.
"550 гривень зараз, а було 400, – каже Микола Панчак. – Водоканал підняв ціну. Я шість разів на рік викачую. Мені легше купити насос, протягнути шланг і в центральну каналізацію зливати. Дешевше і краще вийде".


Одна з каналізаційно-насосних станцій розташована поряд із вулицею Парниковою на Крошні. У Житомирі працює також станція на вулиці Параджанова. За словами Володимира Коломійця, це теж змушує асенізаторів збільшувати вартість своїх послуг.
"На Корбутівці станцію закрили, на Богунії і на вулиці Івана Гонти також, – каже Володимир Коломієць. – Залишилися лише на Крошні і вулиці Баранова, а три з п'яти каналізаційно-насосних станцій, зазначених у договорі, закриті".
"Така ціна викликана понаднормативною забрудненістю стічних вод, які важко піддаються очищенню, і, відповідно, потребують більшої кількості енергетичних затрат", – зауважила представниця "Житомирводоканалу" Сніжана Герасимчук.

"Ми зі своєї кишені не будемо доплачувати, – каже водій-асенізатор Леонід Кончаківський. – Нам не вигідно. Багато людей закупили насоси і качають хто в річку, хто в канаву, а хто на городи".
Що відомо
- У Житомирі страйкують служби, які відкачують стоки з каналізаційних ям приватних будинків.
Читайте нас у Telegram: головні новини Житомирщини