Працівники Сумської лікарні №5 мітингували біля міської ради

Працівники Сумської лікарні №5 мітингували біля міської ради

Працівники Сумської лікарні №5 мітингували біля міської ради
Суспільне Суми

Працівники Сумської міської лікарні №5 6 жовтня прийшли під стіни будинку рад з вимогою не приєднувати їхній заклад до районної лікарні. Проєкт такого рішення вони побачили напередодні на сайті Сумської міської ради. Мітингувальники наполягали, аби це питання взагалі виключили з порядку денного.

Основна вимога мітингувальників — не чіпати лікарню в період пандемії та зберегти робочі місця її працівників.

"У нас — потужна хірургія, найпотужніша реанімація в області, наша лікарня першою серед закладів другої хвилі прийняла удар при пандемії. Зараз у нас перебуває понад 200 пацієнтів на лікуванні. У такий час ставити питання, яке не було обговорене з колективом, яке є провокативним в деякій мірі – я думаю, це неправомірно", - сказав завідуючий відділенням реанімації Ігор Бандура.

Працівники Сумської лікарні №5 мітингували біля міської ради

У порівнянні з лікарнею Св. Пантелеймона (колишня районна лікарня - ред.), лікарня № 5 є потужнішим закладом, розповіла заступниця директора Віта Лапонога. "Ми просимо депутатів Сумської міської ради оце рішення зняти з порядку денного і під час пандемії не ліквідовувати наш заклад", - додала вона.

До мітингувальників вийшов міський голова Олександр Лисенко, він запросив їх зайти до приміщення.

"Перспектива лікарні буде така: лікарня буде єдина. Об’єднання це історично повинно відбутися, тому що ви пам’ятаєте, коли було роз’єднання, це було неправильно, але, я так думаю, що на той час не було ніякого виходу у керівництва 20 років тому, тому що у Сумському районі не було лікарні. І забрали частину 5 лікарні. Ця частина 5 лікарні може повернутись", - сказав він.

Працівники Сумської лікарні №5 мітингували біля міської ради

Ініціатор проєкту рішення – депутат Віталій Жиленко з "Опозиційного блоку – За життя". Він є заступником голови бюджетної комісії Сумської міськради. Каже: просили керівництво 5-ї лікарні надати фінансовий звіт, оскільки були борги по зарплаті, але ні звіту, ні керівництва не побачили.

"Коли ми почали розбиратися, нам відповіли, що це не ваша справа, це гроші НСЗУ, ви як міські депутати не повинні туди втручатися. Але це міський заклад, і ми маємо право туди втручатися, щоб перевірити діяльність. Коли з’ясувалося, що по декларації біля 1 млн отримує головний лікар, і затримок у нього немає, то це нас обурило, і ми вирішили з’ясувати, що там за ситуація, але нам ніхто не надав ніяких документів", - сказав Жиленко.

Також мають питання до використання приміщень.

"Там здається цілий поверх поліклініці, пов’язаним особам, там аптеки здаються, 4 аптеки, які розташовані в цій лікарні, вони теж пов’язані з головним лікарем. Тому все це спрямоване тільки на те, щоб прозоро ситуацію довести людям. Якщо будуть ігнорувати депутатів, а саме комісію планово-бюджетну, тоді ми будемо ініціювати, щоб було дві лікарні в одній, і менеджмент там працював", - додав Жиленко.

Проєкту рішення про злиття лікарень у порядку денному сесії не було. Не стали його вносити на розгляд і з голосу. Міський голова сказав: створять для початку комісію, куди мають увійти представники обох закладів.

За словами начальниці міського управління охорони здоров’я Олени Чумаченко, допоки триває епідемія, реорганізації не буде.

"Управління охорони здоров’я вважає, що дані зміни поки що не на часі, враховуючи те, що 5 лікарня є опорним закладом по лікуванню коронавірусних хворих і наразі у нас складна епідситуація в місті, то управління вважає, що це не на часі", - сказала Чумаченко.

Директор 5-ї лікарні Володимир Петренко знаходиться у відрядженні, сказала речниця лікарні Олена Шевченко, тож на його коментар Суспільне чекає пізніше. Керівник лікарні Св. Пантелеймона Володимир Поцелуєв сказав, що теж прокоментує ситуацію пізніше.

Що відомо

  • Працівники сумської лікарні №5 провели збори та ухвалили резолюцію 5 жовтня.
  • П’ята міська лікарня має найбільшу кількість ліжок для людей з коронавірусом. 2020 року тут розгортали 258 місць для таких пацієнтів, у тому числі 8 ліжок – реанімаційних. Нині у стаціонарі тут 178 людей.

Читайте нас у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

На початок