Збирати біологічний матеріал, знімати відбитки рук або ніг, проводити дослідження на місці ДТП або обстрілу. Професії техніка-криміналіста навчали курсантів Одеського університету внутрішніх справ у Херсонському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі.
За словами завідувача сектору дактилоскопічного обліку Херсонського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Олександра Лущієнко за допомоги дактилоскопічних порошків об’єкти, які не можливо вилучити на місці пригоди, відправляють на дослідження до експертної установи. Якщо їх не можливо вилучити, оброблюють на місці.

Папілярні узори – це відбитки пальців, долонь або босих ніг людини, пояснив експерт. Огляд місця події є першочерговою дією, яка проводиться до порушення кримінальної справи.
"З використанням дактилоскопічного порошку магнітного ми обробили поверхню. Виявили сліди папілярних узорів. Зараз ми проводимо їх вилучення за допомоги плівки - скотчу та аркушу паперу", - розказує Олександр Лущієнко.

Курсантка Інна Ковальова говорить, що їм розказують про огляд місця події, про правильність та порядок влучення слідів, щоб нічого не упустити.
"Спробувала вилучати сліди, дізналась, як правильно вилучати біологічні матеріали", - каже курсантка Інна.
Для молекулярно-медичної експертизи використовуються стерильна ватна паличка у спеціальному контейнері і дистильована вода. Кілька крапель розчину наносять на паличку. Курсант проводить паличкою по поверхні керма. Експерт має бути одягнений у стерильний костюм.

Старша судова експертка відділу дослідження матеріалів, речовин і виробів Лідія Слюсарчук розказала, що в паперовому конверті, ватна паличка просохла.
"Ми зрізаємо верх цієї пробірки. Таким чином ватна паличка буде зберігатися у паперовому конверті, поки буде просихати, чекатиме відправлення на молекулярну генетичну експертизу", - говорить експертка Лідія Слюсарчук.

Курсант Артем Пироженко навчається на слідчого, але збирається присвятити життя криміналістиці. Освіта слідчого – це основа, вважає хлопець.
"На парах ми вивчаємо, що треба за чим робити? Але на практиці дуже багато чого цікавого можна дізнатися. Для мене це був перший досвід, коли я зміг власними руками щось зробити, щось виявити, упакувати", - каже курсант Артем Пироженко.
Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон