У Хмельницькому НВО №1 відновили навчання. Стафілокок у персоналу вилікували

У Хмельницькому НВО №1 відновили навчання. Стафілокок у персоналу вилікували

У Хмельницькому НВО №1 відновили навчання. Стафілокок у персоналу вилікували
Фото: Суспільне

Сьогодні, 6 жовтня, учні та вихованці Хмельницького навчально-виховного об’єднання №1 знову повернулися до школи, каже заступниця директора департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Ольга Кшановська. За її словами, діти перебували на дистанційному навчанні з 9 вересня через виявлення в закладі золотистого стафілококу та масової госпіталізації дітей до інфекційної лікарні.

Сьогодні на навчання прийша більша частина учнів, каже старша медична сестра НВО №1 Лілія Соколова: "611 дітей по списку, сьогодні вийшло 415. У дитсадок прийшли 150 дітей з 220 по списку. Вчора тільки повідомили, що ми відкриваємось. Певно, ще не всі знають". Додає: двоє працівників харчоблоку звільнились за власним бажанням, в шістьох працівників виявили стафілокок, вони пролікувались і мають допуск до роботи.

Самі працівники харчоблоку ситуацію не коментують. Чи понесуть вони відповідальність, з’ясовуватиме слідство, каже заступниця директора Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Ольга Кшановська: "Відкрита кримінальна справа. Правоохоронні органи зясовують всі причини спалаху захворювання та винних. Наразі директорка закладу Оксана Романів відсторонена від виконання своїх службових обов'язків, але на роботу ходить".

Дитина Олени Франовської відвідує дитячий садок. Мама розповідає: "Ми, переважно, були вдома. Пізніше нам надали можливість відвідувати інший садочок". Додає: остраху повертатися в заклад в неї не було.

Батьки дітей, що лікувались, можуть отримати компенсацію, каже Ольга Кшановська: "Ми батькам пояснили, що вони можуть завітати у відділ звернення громадян Хмельницької міської ради з відповідним пакетом документів. Комісія їх розгляне і визначить, чи є підстава компенсувати лікування або якісь додаткові послуги". За її словами, розмір компенсації буде визначений відповідно до витрат.

Що відомо

  • В період з 8 по 10 вересня захворіло 92 дитини. 16 осіб перебували на лікуванні в Хмельницькій інфекційній лікарні, серед них – 15 учнів НВО №1 та одна мати дитини. Причина захворювання - золотистий стафілокок, який виявили в чотирьох працівників харчоблоку НВО №1 в Хмельницькому.
На початок