У Кропивницькому восени квітнуть каштани

У Кропивницькому восени квітнуть каштани

У Кропивницькому восени квітнуть каштани
Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому квітнуть каштани. Це повторне цвітіння шкідливе для дерева, розповів доктор біологічних наук Олександр Гулай.

Журналісти Суспільного знайшли такі дерева на вулиці Євгена Чикаленка поблизу стадіону "Зірка" та біля будівлі обласної прокуратури.

У Кропивницькому квітнуть каштани
У Кропивницькому на вулиці Євгена Чикаленка біля стадіону "Зірка" восени квітнуть каштани. Суспільне: Кропивницький

У дерев збився природній цикл, сказав доктор біологічних наук Олександр Гулай: "Це, звичайно, ненормальна ситуація, коли дерева цвітуть вдруге восени".

Вплинути на це могли вуличні ліхтарі, вважає Олександр Гулай: "Дерево реагує на підготовку до зими через зміну довжини світлового дня. А біля дерева стоять ліхтарі, якщо включається штучне освітлення, ці фізіологічні процеси збиваються".

Таке цвітіння ослаблює дерева: "Частково ці сплячі бруньки прокинулись. Звісно, плоди навіть якщо зав’яжуться, то результату не буде ніякого. Дерево ослаблене, і це може призвести до появи у нього хвороби", – каже Олександр Гулай.

Торік у місті каштани повторно квітнули через теплу погоду, вважає начальниця відділу гірометзабезпечення Валентина Лазарева. "Цьогоріч температура повітря у вересні нижча за норму. Вересень виявився прохолодним, на один-два градуси нижчим середніх багаторічних показників. В минулому році було дуже тепло, була температура вища за норму на три-чотири градуси. Норма в третій декаді вересня – 13-14 градусів".

За такої погоди каштани будуть цвісти ще два тижні, каже Олександр Гулай.

На початок