Херсонська школярка Марина Богдан представить Україну на міжнародній науковій олімпіаді

Херсонська школярка Марина Богдан представить Україну на міжнародній науковій олімпіаді

Херсонська школярка Марина Богдан представить Україну на міжнародній науковій олімпіаді
Фото: Олена Протопопова/Суспільне.Херсон

Учениця Херсонського фізико-технічного ліцею Марина Богдан потрапила до національної команди, яка представлятиме Україну на міжнародній олімпіаді International Junior Science Olympiad. Це - одна з 12 світових наукових олімпіад, спрямована на популяризацію науки та природничих дисциплін.

До національної команди потрапили шестеро українських учнів. Херсонка Марина Богдан – одна з них. Щоб пройти відбір, потрібно мати глибокі знання одразу з трьох дисциплін – хімії, фізики та біології, говорить дівчина.

"Ця олімпіада проводилась в дава етапа. Перший етап - відбірковий, від проходив по всій Україні в онлайн режимі через карантинні обмеження. Було тестування 21 травня з трьох предметів - фізика, хімія, біологія, ваоно було дастатньо важке", - розказує Марина Богдан.

На попередніх етапах олімпіади змагалися понад півтисячі учнів з різних міст України. Учасники складали онлайн-тести. Минуле літо Марина провела у тренувальному таборі у Києві, де готувалася до очного туру.

Херсонська школярка Марина Богдан представить Україну на міжнародній науковій олімпіаді
Фото: Олена Протопопова/Суспільне.Херсон

За словами переможниці національного відбору International Junior Science Olympiad -2021 Марини Богдан підготовка до конкурсу була влітку.

"Ми кожного дня займались з одного предмету. Були тестування кожного дня, особливо з біології та фізики. А 29 липня нас запросили до Києва. Там ми пробули 9 днів, три дні ми займались біологією, потім три дні хімією та три дні фізикою. Під час підготовки біли як експериментальні та і теоретичні завдання", - каже дівчина.

Марина розповідає, що їй найбільше подобається фізика. У майбутньому їй хотілося б працювати в Україні.

"Я вже вирішила, що в житті хочу займатись науковою діяльністю. За декілька років навчання в ліцеї я зрозуміла, що цей напрямок мені подобається. В України цей напрямок не дуже розвинутий, хотілося б що він розвивався сильніше", - розповіла переможниця національного відбору.

Науковий керівник дівчини Максим Пашко говорить, випускники ФТЛ обирають для себе професію вченого і Марина також хоче у подальшому займатися наукою.

"Кожного року серед випускників фізико-технічного ліцею є від п'яти до п'ятнадцяти учнів, які вступають до Київського національного університету ім.Т.Шевченка на спеціальність "квантова теорія поля" і з ним вже готують справжніх науковців. Зараз вже є багато країн, де працють наші випускники та є професорами. Серед пятірки фізиків"теорії чорних дир" є наш випускник - переможець з всесвітньої олімпіади з фізики" - каже завідувач кафедри фізики Херсонського фізико-технічного ліцею Максим Пашко

Марина розказала, що фінал міжнародної олімпіади відбудеться у грудні в Об’єднаних Арабських Еміратах. Команда від України через карантинні обмеження братиме участь у змаганнях онлайн з Києва у супроводі спостерігачів.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

На початок