Як відзначать День захисників та захисниць України в Кропивницькому

Як відзначать День захисників та захисниць України в Кропивницькому

Як відзначать День захисників та захисниць України в Кропивницькому
Суспільне: Кропивницький

У жовтні, 14 числа в Україні відзначатимуть День захисників та захисниць. У Кропивницькому основною локацією для святкувань стане Козачий острів. Там влаштують лицарські бої, намагатимуться встановити спортивний рекорд та розвернуть польову кухню.

14, 15, 16 та 17 числа будуть вихідними – це четвер, п’ятниця, субота та неділя.

У День захисників і захисниць 14 жовтня представники обласної влади та містяни покладуть квіти на Меморіальному комплексі "Фортечні вали" у Кропивницькому, вшановуючи пам'ять загиблих воїнів АТО (ООС) .

Кадети ліцею "Сокіл" складуть присягу на вірність Україні. Церемонію організують на території Центральноукраїнського ліцею-інтернату спортивного профілю у Кропивницькому.

На Козачому острові організують фестиваль "Радість в камуфляжі". Там зберуться військові, члени їх сімей та волонтери. У програмі фестивалю – лицарські бої.

Тут же запланували встановлення національного рекорду з виконання складно-координаційної вправи бьорпі. вправа з кроссфіт, яка передбачає виконання за один цикл відразу декількох рухів з різних позиційНа цій локації пройдуть дитячі майстер-класи та квест для молоді. Для дітей буде можливість записати відеозвернення до захисників України.

На острові працюватиме польова кухня та майстер-класи з приготування кулішу.

12 жовтня у рамках святкування Дня захисника організують фінальний етап обласного національно-патріотичного проєкту "Захисник Кіровоградщини". Це змагання для 11-класників у силових видах спорту. Його організують на території Новгородківської громади на базі стрілецького клубу "Arms club".

Також з початку жовтня у школах Кіровоградщини організують акцію "Напиши листа захиснику України". Листи через волонтерів передадуть військовим.

Що відомо

14 жовтня відзначають три свята, один з них за церковним календарем.

  • День захисника перейменували на День захисників і захисниць 3 серпня 2021 року. Як повідомляє пресслужба Офісу президента, документ сприятиме гендерно збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців у захисті України та "належному вшануванню воїнів обох статей".
  • День захисника встановлений у 2014 році президентом Петром Порошенком. Цим же указом він скасував указ Президента України Леоніда Кучми, яким встановлювалося свято День захисника Вітчизни 23 лютого. Свято з'явилось, як реакція на російську агресію на Сході держави. "З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України" – йдеться в Указі. В 2015 році Порошенко запровадив цей день, як вихідний.
  • День Українського козацтва встановив у 1999 році Леонід Кучма. " Враховуючи історичне значення і заслуги україніського козацтва у ствердженні української державності". Його приурочили до церковного свята - Покрови Причистої Богородиці, яка, як вважається була покровителькою козацтва.
  • Свято Покрови – одне з найбільших християнських свят, яке не переноситься. Воно є символом заступництва Богородиці за рід людський. Цього дня призначали весілля, міг випасти сніг, який порівнювався з покривалом, після Покрови літня пора закінчувалося і козаки вирушали до зимівників.
На початок