На Полтавщині встановили охоронну систему для пограбованого музею

На Полтавщині встановили охоронну систему для пограбованого музею

На Полтавщині встановили охоронну систему для пограбованого музею
Суспільне Полтава

В етнографічному музеї «Древо», який пограбували на початку вересня у селі Козубівка, встановили нову охоронну систему. Про це розповів Суспільному засновник закладу Едуард Крутько.

За його словами, гроші на нову систему охорони надсилали люди після того, як із музею невідомі вкрали експонати. Після розголосу про цю подію, встановити її погодилась безкоштовно одна із фірм, яка займається системою безпеки.

"Буквально на наступний день після розголосу про пограбування мого музею я отримав повідомлення про те, що ту систему, яка в мене вже є, можна удосконалити. Я, звісно, погодився на це. Менеджери компанії попросили мене намалювати схему подвір’я, запитали, скільки в мене кімнат у музеї", – сказав Едуард Крутько.

Як розповів засновник музею, нова система охорони складається з датчиків руху, які встановлені усередині та ззовні закладу. Також з’явилися камери відеонагляду та системи оповіщення.

"Прилади, які вони мені поставили, приблизно коштують 60 тисяч гривень", – додав Крутько.

Засновник музею розповів, що за гроші, які надсилала люди на нову систему охорони, придбав вогнегасник та встановив паркан, а ще зробив деякі ремонтні роботи.

За словами Едуарда Крутька, найближчим часом музей відновить роботу. Причетних до викрадення речей із закладу та експонати поки правоохоронці не знайшли.

Що відомо:

  • Крадіжка в етнографічному музеї у селі Козубівка, який ініціював місцевий Едуард Крутько, сталася 5 вересня. Із закладу невідомі викрали деякі українські сорочки, вишиті рушники, пояси, срібні прикраси та намиста. Того дня у закладі не спрацювала сигналізація, бо не було Інтернету.
  • Етнографічний музей «Древо» Едуард Крутько заснував 2017-го року.
  • У ньому було близько тисячі експонатів із Полтавщини, ще деякі передали благодійники з інших областей. Це речі побуту, церковні предмети, одяг, яким переважно більше сотні років.
На початок