На Полтавщині археологи знайшли скляні підвіски, яким майже 2 500 років

На Полтавщині археологи знайшли скляні підвіски, яким майже 2 500 років

На Полтавщині археологи знайшли скляні підвіски, яким майже 2 500 років Історико-культурний заповідник "Більськ"

Поблизу Котельви на Полтавщині археологи знайшли скляні прикраси. Їх розшукали на Барвінковій горі, що розташована на території історико-культурного заповідника "Більськ". Про це Суспільному повідомив керівник археологічної експедиції Денис Гречко.

Археологи на Полтавщині знайшли скляні підвіски, яким майже 2 500 роківІсторико-культурний заповідник "Більськ"

Скляні підвіски IV століття до нашої ери, знайдені на Полтавщині

Розкопки на території ґрунтового могильника розпочали наприкінці липня, розповів археолог. Тут експедиція віднайшла три скляні прикраси. За словами Дениса Гречка, знахідки – це частина намиста. Їм майже 2 500 років – датовані IV століттям до нашої ери.

Нині прикраси досліджують археологи. Після цього їх планують представити в експозиції музею Більського городища.

Скляні підвіски з Більського городищаІсторико-культурний заповідник "Більськ"

Фото скляних підвісок з, яким майже 2500 років

Більське городище – це укріплене поселення скіфського часу, розташоване поблизу села Більськ Котелевського району. Його датують кінцем VIII– початком III століть до нашої ери. Про це Суспільному повідомив директор історико-культурного заповідника "Більськ" Ігор Корост. Городище складалося з трьох укріплених поселень, об'єднаних фортечною стіною. Його загальна площа – майже 4,5 тисячі гектарів. Деякі дослідники ототожнюють Більське городище з літописним містом Гелон, яке згадував у своїх працях давньогрецький історик Геродот.

Читайте також:

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди