У львівському парку "Високий замок" помітили рідкісну змію

У львівському парку "Високий замок" помітили рідкісну змію

У львівському парку "Високий замок" помітили рідкісну змію
Facebook/Milanaa Waterman

У Львові, в парку "Високий замок", мешканка міста помітила рідкісну змію — полоз ескулапів. Ця рептилія занесена до Червоної книги України. За увесь час спостережень у місті її появу фіксують втретє. Про це Суспільному повідомив львівський серпентолог Тарас Гринчишин.

Допис зі світлинами змії львів'янка Мілана Ватерман опублікувала у вівторок, 5 жовтня. Як повідомила жінка, вона помітила рептилію на пішохідній доріжці в парку "Високий замок". Змія мала довжину понад 1 метр.

За словами серпентолога Тараса Гринчишина, на фото можна побачити неотруйну червонокнижну змію — полоз ескулапів. На Львівщині рептилія трапляється зрідка, здебільшого в горбистих районах поблизу міста Миколаїв та Сколе. У Львові ж популяції таких змій немає.

"До останнього часу ця змія вважалася дуже рідкісною і такою, яка живе тільки в дикій природі, але вже було кілька знахідок у Стрию. У Львові одну тварину було знайдено минулого року на вулиці Тарнавського, кілька років тому в районі Снопківського парку і ось зараз. Я припускаю, що її випадково завезли до Львова. Ймовірно, вона заповзла в технічні порожнини авто і так тут опинилася", — каже Тарас Гринчишин.

Змія у парку "Високий замок"
Змія у парку "Високий замок". Facebook/Milanaa Waterman

Ця змія є "родичкою" вужа. Впізнати тварину можна за характерним забарвленням.

"Від вужів полоз відрізняється забарвленням. З нижньої сторони тіла полоз є світло-жовтим, в той час вужі здебільшого строкаті, чорно-білі. Загалом обидва ці види є довгими і тонкими. До прикладу, полоз може сягати в довжину до двох метрів. Ці змії відрізняються від гадюк, які є достатньо товстуватими", — каже серпентолог.

Змія у парку "Високий замок"
Змія у парку "Високий замок". Facebook/Milanaa Waterman

Тарас Гринчишин радить, побачивши змію, не робити різких рухів, не тікати, натомість зупинитися від неї за декілька метрів та повільно відійти. Також тварин ні в якому разі не можна чіпати та вбивати. За можливості змію варто сфотографувати та надіслати світлину фахівцям. Це допоможе науковцям відстежувати тенденції щодо пересування тварин.

Читайте також

Зустріч із отруйною змією. Львівський серпентолог розповів, як поводитися

Укус змії. Чому збільшилася кількість випадків та як лікують пацієнтів на Львівщині

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок