Журналісти закликають колег зібратися на пікет "Укрексімбанку"

Журналісти закликають колег зібратися на пікет "Укрексімбанку"

Журналісти закликають колег зібратися на пікет "Укрексімбанку"
Facebook / JSC Ukreximbank

6 жовтня у Києві журналісти збираються на акцію під будівлею "Укрексімбанку" після нападу на колег із програми розслідувань "Схеми: корупція в деталях" під час інтерв'ю з головою "Укрексімбанку" Євгеном Мецгером.

Акцію "Почистити в ноль" організувала головна редакторка видання "Українська правда" Севгіль Мусаєва. Назва акції співзвучна заяві співробітника "Укрексімбанку", який наказав "почистити повністю, в нуль, абсолютно все" записи інтерв'ю з головою правління фінустанови Євгеном Мецгером.

Місце збору журналістів вулиця Володимира Антоновича, 127, офіс "Укрексімбанку", початок о 14:00.

Що трапилося

4 жовтня на знімальну групу програми розслідувань "Схеми" скоїли напад під час інтерв'ю з головою "Укрексімбанку" Євгеном Мецгером у його кабінеті. Під час запису інтерв’ю до кабінету увійшла охорона, силою забрала у журналістів техніку із записаним матеріалом і утримувала журналістів протягом кількох годин. В "Укрексімбанку" заявили, що діяли таким чином тому що журналіст "поставив низку питань стосовно клієнтів банку".

Журналісти програми "Схеми: корупція в деталях" змогли відновити відеозапис інтерв’ю, видалений співробітниками "Укрексімбанку. На записі зафіксований напад на журналіста та оператора програми.

Що відомо

  • В Наглядовій раді банку висловили занепокоєння "звинуваченнями у перешкоджанні журналістській діяльності". "Відповідно до існуючих у банку політик, ми вже розпочали перевірку обставин та вживаємо всіх заходів щодо всебічної та об’єктивної оцінки ситуації та дій банку та шляхів вирішення ситуації. Наглядова рада беззаперечно підтримує незалежність засобів масової інформації та надалі сприятиме впровадженню політики медійної відкритості банку з дотриманням найвищих етичних стандартів", — йдеться у заяві.
  • Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк завив, що ситуація навколо "Укрексімбанку" може сприйматися лише негативно та з осудом дій керівництва фінустанови.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок