Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив, що Україна та Грузія зможуть долучитися до НАТО, однак це питання стоїть не на часі.
Про це він заявив під час пресконференції 5 жовтня.
"Я думаю, очевидно, що це не станеться завтра, але вони приєднаються. Тому моє послання союзникам по НАТО, і те, про що ми говорили вчора з президентом США, наступне: нам слід нарощувати зусилля і зробити більше для країн, які бажають вступити", – заявив Столтенберг.
Він додав, що НАТО має поглибити взаємодію із цими країнами, зокрема шляхом проведення навчань, забезпечення більшої підтримки, а також допомоги у питаннях реформ, боротьбі з корупцією та зміцненні оборонних інституцій.
Окрім того, посадовець закликав не зважати на реакцію Росії у питаннях вибору курсу на членство в організації.
"Насамперед слід визначитися з основними принципами й цінностями, а саме, що кожна суверенна держава вирішує сама за себе. Думка про те, що Росію провокуватиме приєднання менших сусідів до НАТО, є абсолютно хибною", – підкреслив Столтенберг.
Що відомо
- Наприкінці вересня керівник адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Гергей Гуйяш у відповідь на критику угоди щодо транспорту газу в обхід України, укладену між Угорщиною та "Газпромом", заявив, що український уряд у не має права втручатися в енергетичну політику інших країн. Також він пригрозив заблокувати вступ України до НАТО, пригадавши дипломатичний конфлікт навколо мовного закону.
- У Збройних силах заявили, що українські військові запровадили понад 170 стандартів НАТО за пів року.
- Президент Володимир Зеленський провів у Нью-Йорку зустріч із генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, під час якої попросив про допомогу у звільненні 450 українців, яких утримують на окупованих територіях й у РФ, та запевнив, що євроатлантичний курс України залишається незмінним.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!