Оператор "Поганих доріг" отримав премію Кіноко

Оператор "Поганих доріг" отримав премію Кіноко

Оператор "Поганих доріг" отримав премію Кіноко

Четвертий фестиваль кінооператорського мистецтва Кіноко оголосив переможців. У конкурсі "Повнометражні ігрові фільми" переміг оператор-постановник Володимир Іванов із фільмом "Погані дороги", а у конкурсі "Повнометражні документальні фільми" перемогли оператори-постановники Денис Мельник, Сергій Стеценко, Дмитро Гораш із фільмом "Сіль з Бонневілю".

Спеціальні відзнаки отримали два фільми "Май далеко — Май добре", оператор-постановник Сергій Кіреєв, за найяскравіший дебют в документальному повнометражному фільмі та "Сторонній" за художню та технічну досконалість, оператор-постановник Сергій Смичок.

У номінації "Короткометражні фільми" переміг оператор-постановник Олександр Коротун з фільмом "Паперушка". Спеціальну відзнаку отримав фільм "Велотренажер", оператор-постановник Ян Васянович, за точне художнє рішення.

Цього року в рамках фестивалю вперше відбувся конкурс рекламних відеоробіт. Переможцем став "Express your taste" для Coca-Cola, операторки-постановниці Євгенія Бондаренко, Ольга Черних.

Вдруге проведено конкурс музичних відео, переможцем став кліп "Гибкий Чаплинъ — Fauteuril lit" оператор-постановник Ілля Максименко.

Студентський конкурс

Гран-прі отримав документальний фільм "Земля крутиться", операторка-постановниця Олена Кириченко.

У категорії студентський ігровий короткометражний фільм – "Ну ти і дура, Ліза", операторка-постановниця Анастасія Рощук.

У категорії студентський документальний короткометражний фільм – "Наташа", оператор-постановник Сергій Борисов.

У категорії Експеримент – "Облуда", оператор-постановник Роман Поляков.

У категорії Етюд – "Очі голубого собаки", операторка – постановниця Валерія Мартиненко.

Спеціальні відзнаки отримали роботи:

"Енсо (Коло)", операторка-постановниця Софі Музиченко, за сміливі візуальні рішення.

"Графітовий етюд", оператор-постановник Лео Джишиашвілі, за цілісне світлове та композиційне рішення.

"Ми", оператор-постановник Богдан Гайдаш, за символізм в кіно.

"Тихограй", оператор-постановник Дмитро Алтунін, за художній образ в портреті людини.

Що відомо

  • "Кіноко" – єдиний кінооператорський фестиваль в Україні. Його засновано в 2017-му році оператором-постановником, членом спілки кінематографістів та федерації IMAGO Богданом Володимировичем Вержбицьким.
  • Четвертий кінооператорський фестиваль "Кіноко" відбувся з 1 до 5 жовтня. В рамках фестивалю пройшли покази конкурсної програми, професійний технічний форум, творчі зустрічі, майстер-класи та спеціальні покази.
  • Український Оскарівський комітет проголосував за те, щоби "Погані дороги" представляли Україну на "Оскарі" у 2022 році.
  • Наталка Ворожбит, драматургиня, сценаристка і режисерка. У минулому році вона відзначилася двома гучними проєктами – серіалом "Спіймати Кайдаша", сучасною інтерпретацією класичного твору Івана Нечуй-Левицького, і прем'єрою дебютного фільму "Погані дороги".
Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура