Очищення джерел води на території Словечансько-Овруцького кряжу допоможе покращити екологічний стан річок. Про це 17 вересня під час етеру на UA: Українське радіо "Житомирська хвиля" розповів біолог Іван Хомяк.
За його словами, джерела кряжу – унікальні природні об'єкти, серед яких, наприклад, є невеликі гейзери. Словечансько-Овруцький кряж – це височина на півночі Житомирської області.
"Вода проходить через цей фільтр, під тиском вона піднімається наверх, – каже Іван Хомяк. – Тому ми вирішили взятися за очищення цих джерел, адже таким чином, ми можемо комплексно вирішувати велику кількість проблем. Джерела є основою для водопостачання – вода з них впадає в річку Норинь, Уж, а потім і в басейн Дніпра, другу частину басейну Припяті – річку Словечна і знову ж Дніпро. І чим більше буде чистої води надходити із цих джерел, тим буде більше розчинюватись усе забруднення, яке знаходиться у Дніпрі".


Таким чином у річках, куди потрапляє вода із джерел, сповільнюється процес зеленіння води та покращується її якість.
"Наше Полісся ніби й добре забезпечене прісною водою, однак у нас усе більше і більше проблем. І одна з них – це цвітіння води. У нас багато міст, такі як Коростень, Новоград-Волинський, які беруть воду саме з річок. Цвітіння води становить велику загрозу, тому що це загроза як здоров’ю, так і довкіллю. Цей процес розвивається циклічно: вода цвіте більше – від цього змінюються умови середовища, які ще більше сприяють цвітінню води, що стає великою проблемою", – сказав Іван Хомяк.
Читайте також
- Річки Житомирщини: хто забруднює та як їх очистити.