«Температура, і три дні не їла»: на Полтавщині збільшується кількість хворих на COVID-19

«Температура, і три дні не їла»: на Полтавщині збільшується кількість хворих на COVID-19

«Температура, і три дні не їла»: на Полтавщині збільшується кількість хворих на COVID-19
Суспільне Полтава

На Полтавщині за добу виявили 526 нових випадків захворювання на коронавірус. Це на 459 більше, ніж днем раніше. Кількість інфікованих збільшується, зокрема, через масові скупчення людей, розповіла Суспільному лікарка-епідеміологиня обласного центру контролю та профілактики хвороб Тетяна Вдовіченко.

До обласної інфекційної лікарні привезли сестру Ольги Гриженко. У жінки виявили коронавірус.

На Полтавщині збільшується кількість хворих на COVID-19
Ольга Гриженко. Суспільне Полтава

"Думаю, три дні щось її не бачу – вона хай на роботі. Але подзвонили з роботи: «Де ж ваша Рая? Нема на роботі». Я тоді взагалі запанікувала. Пішла, а вона лежить ніяка. Температура, і три дні не їла взагалі, каже. Не знаю, чого вона чекала. Думала, що пройде. Ми завжди так вважаємо, що захворіли, пігулочки попили, воно зараз перейде. Але ж воно не пройшло, виявилося – COVID", – каже сестра пацієнтки, яка хвора на COVID-19, Ольга Гриженко.

Обласна інфекційна лікарня – одна із 12 в області, де лікують хворих на COVID-19, сказав лікар-інфекціоніст установи Роман Пономаренко. Нині тут зайнято 88 ліжок із півтори сотні.

На Полтавщині збільшується кількість хворих на COVID-19
Лікар-інфекціоніст обласної інфекційної лікарні Роман Пономаренко. Суспільне Полтава

"Більшість хворих – із кисневою підтримкою, тяжкий перебіг вони мають. І загалом тенденція невтішна, тобто все більше і більше хворих надходить. Ми не можемо провести повну вибірку, оскільки у нас немає цих тестів, для того, щоб проводити, чи це «Дельта» чи не «Дельта», але за останніми даними досліджень, все-таки превалювання іде – 95% випадків це Дельта-штам", – каже лікар-інфекціоніст обласної інфекційної лікарні Роман Пономаренко.

Серед госпіталізованих більшість невакцинованих від коронавірусу, додає Роман Пономаренко.

На Полтавщині збільшується кількість хворих на COVID-19
Обласна інфекційна лікарня – одна із 12 в області, де лікують хворих на COVID-19. Суспільне Полтава

"Приблизно одна-дві людини на 100 госпіталізацій є вакцинованими. Це, можливо, або однократна, або двократна госпіталізація. Загалом, хочу сказати, що перебіг у них не такий важкий, як у хворих, тих, що перебувають у реанімації, наприклад", – каже лікар-інфекціоніст обласної інфекційної лікарні Роман Пономаренко.

За словами лікаря обласної інфекційної лікарні Романа Пономаренка, більшість хворих на коронавірус – віком від 65 років. COVID-19 виявляють і у дітей, говорить Тетяна Вдовіченко.

"За останню добу у нас захворіло 12 дітей. Це діти шкільного віку, наймолодша дитина – 2 років. Захворюваність у нас збільшилася, порівняно навіть з аналогічним періодом минулого року. Найбільш це пов’язано зі збільшенням скупченості людей. Розпочався освітній процес, навчання у школах, вищих навчальних закладах, училищах", – говорить лікарка-епідеміологиня обласного лабораторного центру Тетяна Вдовіченко.

За словами Тетяни Вдовіченко, у Полтаві у листопаді прогнозують до 400 нових випадків захворювання на коронавірус щодня та до тисячі – в області.

Що відомо:

  • За добу 04 жовтня 2021 року в Україні зафіксовано 9846 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 918, медпрацівників – 207). Про це повідомляють на сайті Міністерства охорони здоров’я.

На початок