У Запоріжжі впорядкували територію навколо Тарасової груші

У Запоріжжі впорядкували територію навколо Тарасової груші

У Запоріжжі впорядкували територію навколо Тарасової груші
Фото: Суспільне Запоріжжя

Територію біля Тарасової груші, яка розташована в районі Прибережної магістралі на території колишнього села Вознесенівка, 5 жовтня впорядкували шестеро запоріжців.

Голова Запорізької громадської організації "Збережемо святині Запоріжжя" Святослав Щербина розказав, що разом з учасниками акції поновили напис на пам'ятному камені, який зробили торік.

груша
Фото: Суспільне Запоріжжя

"Прийшов я сюди, а тут бур’яни неймовірні. І в мене в душі знову болить. Як це? 800-тисячне місто, а ні влада не робить впорядкування навколо груші. І люди якось своїми справами займаються. Добре, що є в мене однодумці, які на будь-який заклик готові хоч вночі піднятися й допомогти по впорядкуванню Тарасової груші та інших наших святих місць", — каже Святослав Щербина.

груша
Святослав Щербина. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Не тільки сьогодні, ми завжди сюди приходимо. Так вже сталося, що я з дідів-прадідів "вознесенівський". Саме на цій землі, отам, була наша хата колись до 60-го року. Коли радянська влада прийняла таке рішення — знищити Вознесенівку. Так і сталося. Але грушу, бачите, не дали. Це мої родичі, дійсно, брали участь, щоб не дати знищити", — каже Олександр Кобзарюк, учасник прибирання.

груша
Олександр Кобзарюк. Фото: Суспільне Запоріжжя

Учасники впорядкування території біля Тарасової груші показали звернення до Запорізької громади й депутатів обласної та міської рад, в якому закликають долучатися до їхньої ініціативи щодо піклування про це місце.

Звернення підписали голова обласної організації “Збережемо святині Запоріжжя” Святослав Щербина та голова Запорізького товариства “Просвіта” імені Шевченка Анатолій Ажажа.

Що відомо:

  • Груша, яка зараз називається "Тарасовою", є ровесницею дерева, під яким колись спав Тарас Григорович Шевченко, котрий в 1843 році гостював в обійсті місцевих жителів Булатів. Подвір’я Булатів знаходилося на місці сучасної забудови від району Палацу спорту "Юність" до Бульвару Центрального у Запоріжжі.
  • На думку кандидата історичних наук Сергія Білівненка груша, про яку йде мова, не має стосунку до Тараса Шевченка. До документа"Список пам’яток природи місцевого значення" груша, яку зараз називають "Тарасовою", була внесена у 1982 році. Росла вона на подвір’ї садиби місцевого жителя, на прізвище Штепа.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок