У Рівному комунальники демонтують незаконні гаражі. Як це відбувається

У Рівному комунальники демонтують незаконні гаражі. Як це відбувається

У Рівному комунальники демонтують незаконні гаражі. Як це відбувається
Суспільне Рівне

Комунальники 5 жовтня почали демонтаж гаражів на проспекті Генерала Безручка у Рівному. Вони були встановлені без погодження, пояснив заступник міського голови Олександр Миронюк. За його словами, вони створюють також суспільну небезпеку.

На проспекті Генерала Безручка 8-А поруч з дитсадком №12 у Рівному комунальники демонтовували гаражі. Споруди місто вважає незаконними.

"Гаражі розкриваємо, описуємо майно, яке там знаходиться. Для того, щоб потім люди могли звернутися за своїми гаражами та за майном, яке в них було", – розповідає секретарка комісії з демонтажу незаконно встановлених тимчасових споруд Руслана Зінькова.

До комісії з демонтажу незаконно встановлених тимчасових споруд входять депутати Рівнеради та керівники низки міських управлінь.

Голова комісії, заступник міського голови Рівного Олександр Миронюк пояснює, що міська земля повинна використовуватись на підставі договору-оренди. Якщо це приватна власність – сплачувати земельний податок. "Люди, які встановили тут тимчасові споруди, ні за що не сплачують. Тут постійно збираються групи людей, які вживають алкоголь і можливо щось інше, тому це створює суспільну небезпеку", – додає Олександр Миронюк.

Загалом протягом двох днів з цієї ділянки планують прибрати вісім гаражів. Їх відвезуть на спецмайданчики для зберігання, – каже начальник управління ЖКГ Рівного Володимир Пилипчук. Власники зможуть забрати їх, оплативши демонтаж та зберігання.

"Зберігається протягом року. Після року воно визнається як безгосподарське майно і тоді воно утилізовується", – додає начальник УЖКГ.

Наразі, за словами Володимира Пилипчука, управління розробляє нове положення, відповідно до якого гаражі на майданчику зберігатимуться три місяці.

Що відомо

  • Перед відновленням проїзду вулицею Шевченка біля центрального ринку повністю очистили від тимчасових споруд. Деякі з них там стояли понад десять років.
  • У травні 2021-го на вулиці Клима Савура комунальники планували знести чотири гаражі. Але демонтували лише один. Загалом таких споруд тут було 23.
  • На геопорталі відкритих даних є інтерактивна карта тимчасових споруд. Там зазначена уся інформація про об'єкти: який – самовільно встановлений, який – з дозволами, а який підлягає демонтажу.
  • Демонтажем незаконно встановлених споруд займалася і попередня міська влада. Так, у березні 2020-го перед початком карантину в Рівному демонтували нелегально встановлену вуличну рекламу. У лютому в місті почали демонтаж гаражів. У списку, який затвердили в міськраді, було майже чотири сотні "черепашок".

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок