Обшуки в лісгоспах на Тернопільщині: позиція начальника управління

Обшуки в лісгоспах на Тернопільщині: позиція начальника управління

Обшуки в лісгоспах на Тернопільщині: позиція начальника управління
Суспільне Тернопіль

Начальник обласного управління лісового господарства Олег Яремко прокоментував обшуки в лісгоспах. Нагадаємо, вчора речниця Державного бюро розслідувань Ольга Чиканова повідомила, що керівника одного з підприємств лісового господарства та заступника начальника обласного Департаменту стратегічних розслідувань затримали за хабарі.

Сьогодні Олег Яремко підтвердив, що обшуки були в Чортківському та Бережанському лісгоспі, а також в обласному управлінні. Про затримання, каже, йому нічого не відомо.

"Про події мені стало відомо, напевно, так само як і вам, з соцмереж. До мене особисто працівники ДБР не телефонували і не повідомляли. В протоколах, складених працівниками ДБР, в присутності працівників Бережанського лісгоспу і Чортківського лісгоспу. В обласному управлінні ситуація є досить позитивна. В обласному управлінні про затримання така інформація є, але офіційної інформації від ДБР, що когось затримали, поки немає. ДБР мало ухвалу суду на обшуки у двох підприємствах і обласному управлінні, що вони хотіли побачити, то вони побачили. Те, що вони хотіли вилучити, мабуть, якщо воно було, то вилучали", – каже Яремко.

Як розповіла речниця Держбюро розслідувань Ольга Чиканова, при обшуках в домівках та на робочих місцях затриманих знайшли та вилучили майже 90 тисяч доларів. Їх підозрюють в отриманні хабаря групою осіб, у тому числі службовою особою. Це частина 3 статті 368 ККУ. Вона передбачає ув’язнення від п’яти до десяти років.

"Посадовці змушували кожного керівника лісгоспу щомісячно надавати півтори тисячі доларів і талони на пальне за безперешкодну діяльність на посадах та уникнення тиску з боку правоохоронних органів. Отримані кошти розподілялись між посадовцями обласних підрозділів Державного агентства лісових ресурсів та департаменту стратегічних розслідувань", – каже Чиканова.

На запитання, чи відомо начальнику обласного управління лісового господарства про вимагання грошей від керівників лісгоспів, Олег Яремко відповідає так:

"Наклепів на сьогодні не бракує. Я хотів би зазначити один з моментів, візьміть серпень місяць, ситуація по обласному управлінню. Чомусь ситуація нагнітається, вона комусь цікава. Я думаю, що це робляться такі ситуації дестабілізації обставини в лісовому господарстві і, мабуть, за тим стоять кадрові питання".

Загалом, на Тернопільщині є 5 лісових господарств, каже Олег Яремко. За його словами, у їхньому підпорядкуванні є 160 тисяч гектарів лісу.

Нагадаємо, в обласному управлінні стратегічних розслідувань нам відповіли, що коментарів не надають. Речниця департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України Наталія Калиновська розповіла, що проводять службове розслідування.

Що відомо

  • 90 тисяч доларів вилучили працівники ДБР під час обшуків на Тернопільщині
На початок