У Миколаєві встановили барельєф "Кімерійський вершник"

У Миколаєві встановили барельєф "Кімерійський вершник"

У Миколаєві встановили барельєф "Кімерійський вершник"
Фото: Тетяна Макушева / Суспільне Миколаїв

На оглядовому майданчику біля городища "Дикий Сад" встановили барельєф "Кімерійський вершник". Це проєкт-переможець Громадського бюджету 2020-2021 років.

Ескіз майбутнього барельєфа і саму роботу на замовлення авторів проєкту виконала скульпторка Наталя Макаєва. Жінка неодноразово зверталася до історичних джерел та радилася з фахівцями, аби відтворити всі історичні елементи максимально точно. За формою об’єкт схожий на золотий наколінник, яким користувалися колись кімерійці та скіфи. Має зображення з усіх чотирьох сторін.

"Я запропонувала двох кімерійців, бо ідея була зобразити казан, який теж знайшли тут, він такий цікавий клепаний: з одного боку зображений дуб, він був широко розповсюджений на цій території, а з іншого ми відобразили орнаменти, які були на знайдених фрагментах посуду", — розказала Наталя Макаєва.

У Миколаєві встановили барельєф "Кімерійський вершник"
Скульпторка барельєфа "Кімерійський вершник" Наталя Макаєва. Фото: Тетяна Макушева / Суспільне Миколаїв

За словами Наталі Макаєвої, створення скульптури тривало два місяці. Спочатку планували виконати її з каменю, але вирішили зробити з поліефірної смоли. Вона витриваліша до погодних явищ та міцніша.

"Кімерійський вершник"
Скульптура "Кімерійський вершник". Фото: Тетяна Макушева / Суспільне Миколаїв

"Кімерійський вершник" – це проєкт-переможець Громадського бюджету 2020-2021 років, вартість якого склала 296 тисяч гривень. Авторкою є студентка історичного факультету Наталя Бурякова.

"Мені дуже приємно, коли я бачу вже барельєф і розумію, що люди, які будуть йти до городища Дикий Сад, вони будуть бачити нашу історію і наші витоки. Ми в бюджет вписалися. За рахунок того, що в нас барельєф з інших матеріалів, нам вдалося зробити більше роботи, ми облаштували більше території ніж планували раніше", — розказала Наталя Бурякова.

"Кімерійський вершник"
Авторка ескіза Наталя Бурякова. Фото: Тетяна Макушева / Суспільне Миколаїв

Консультував при створенні ескізу та приймав вже готову роботу керівник археологічної експедиції "Дикий Сад" Кирило Горбенко. Говорить, що скульптура є зібранням історичних елементів, які віднайшли на території городища.

"Це і спис, наконечник спису, який зображений, це і булава, яку ми знайшли в Дикому саду, це і псаліїЧастина первісного викопного вуздечкового набору – пара стрижнів чи пластин, що прикріплювалися до кінців вудил для закріплення їх у роті верхового коня. або наносники, це сережки. З іншої сторони барельєфа — бронзовий котел. Усе це зберігається в нашому Миколаївському обласному краєзнавчому музеї. Саме формування вершника, формування цих всіх елементів зародилося на території Дикого Саду, і згодом розійшлися по території південної України", — розказав Кирило Горбенко.

"Кімерійський вершник"
Кирило Горбенко консультував при створенні ескіза та приймав готову роботу "Кімерійський вершник". Фото: Тетяна Макушева / Суспільне Миколаїв

Скульптуру виконали з поліефірної смоли, вона важить майже 150 кг. Наразі триває підготовка до офіційного відкриття. Далі скульптуру передадуть на баланс Департаменту житлово-комунального господарства.

Встановили барельєф на оглядовому майданчику 30 вересня. За словами Наталі Макаєвої, залишилося вкрити скульптуру ґрунтовкою з ефектом мокрого каменю. Офіційне відкриття відбудеться у четвер, 7-го жовтня, о 13:00.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок