Ртуть із заводу "Радикал" можуть поховати на території Чорнобильської зони

Ртуть із заводу "Радикал" можуть поховати на території Чорнобильської зони

Ртуть із заводу "Радикал" можуть поховати на території Чорнобильської зони
КМДА

Ртутьвмісні відходи, які залишилися на території колишнього заводу "Радикал" у Дніпровському районі Києва, можуть поховати на території зони відчуження Чорнобильської атомної електростанції.

Як повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації, столична міська влада підготувала відповідні пропозиції в межах державної програми щодо переробки та утилізації небезпечних відходів заводу.

"Одним із найімовірніших варіантів захоронення є 10-кілометрова зона навколо Чорнобильської АЕС, оскільки, єдине в Україні підприємство, що здійснює переробку ртутьвмісних відходів, опинилось у зоні АТО, на окупованій території", – йдеться у повідомленні.

У КМДА зауважили, що загальний обсяг відходів, які мають бути вилучені та вивезені з території "Радикалу", становить близько 200 тисяч тонн. Відтак міська влада звернулася до уряду задля спільного розв'язання питання утилізації ртуті, нагадавши про доручення прем’єр-міністра створити державну програму переробки небезпечних відходів у зоні відчуження.

"Йдеться не просто про вивезення та складування, а про забезпечення переробки. Місто має технічне рішення й готове до активної роботи", – підкреслили у КМДА.

Що відомо

  • Державне підприємство "Радикал" розпочало роботу понад 60 років тому. У 1994 році підприємство приватизували, а у липні 1996 року його зупинили із грубим порушенням екологічних вимог.
  • У 2012-2015 роках міська влада розробила техніко-економічне обґрунтування демеркуризації майданчика ВАТ "Радикал". Були вивезені за межі України та знешкоджені 4,4 тонни небезпечних відходів хлорвмісних пестицидів, а також 292,84 тонни хлорорганічних та неідентифікованих сполук.
  • У бюджеті міста були передбачені кошти на здійснення очищення заводу. Однак у 2020 році Антимонопольний комітет України заборонив КМДА фінансувати заходи на території заводу.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок