Ртутьвмісні відходи, які залишилися на території колишнього заводу "Радикал" у Дніпровському районі Києва, можуть поховати на території зони відчуження Чорнобильської атомної електростанції.
Як повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації, столична міська влада підготувала відповідні пропозиції в межах державної програми щодо переробки та утилізації небезпечних відходів заводу.
"Одним із найімовірніших варіантів захоронення є 10-кілометрова зона навколо Чорнобильської АЕС, оскільки, єдине в Україні підприємство, що здійснює переробку ртутьвмісних відходів, опинилось у зоні АТО, на окупованій території", – йдеться у повідомленні.
У КМДА зауважили, що загальний обсяг відходів, які мають бути вилучені та вивезені з території "Радикалу", становить близько 200 тисяч тонн. Відтак міська влада звернулася до уряду задля спільного розв'язання питання утилізації ртуті, нагадавши про доручення прем’єр-міністра створити державну програму переробки небезпечних відходів у зоні відчуження.
"Йдеться не просто про вивезення та складування, а про забезпечення переробки. Місто має технічне рішення й готове до активної роботи", – підкреслили у КМДА.
Що відомо
- Державне підприємство "Радикал" розпочало роботу понад 60 років тому. У 1994 році підприємство приватизували, а у липні 1996 року його зупинили із грубим порушенням екологічних вимог.
- У 2012-2015 роках міська влада розробила техніко-економічне обґрунтування демеркуризації майданчика ВАТ "Радикал". Були вивезені за межі України та знешкоджені 4,4 тонни небезпечних відходів хлорвмісних пестицидів, а також 292,84 тонни хлорорганічних та неідентифікованих сполук.
- У бюджеті міста були передбачені кошти на здійснення очищення заводу. Однак у 2020 році Антимонопольний комітет України заборонив КМДА фінансувати заходи на території заводу.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!