У Херсоні поновили безоплатні курси з української мови

У Херсоні поновили безоплатні курси з української мови

У Херсоні поновили безоплатні курси з української мови
Фото: Ольга Ляшенко/Суспільне.Херсон

У Херсонській обласній бібліотеці ім. Олеся Гончара стартували освітні заняття з української мови. Вони проводяться дев’ятий рік. Курс розрахований на шість місяців. Відвідувачі вчитимуться вільно спілкуватися державною мовою. На першому занятті побували кореспонденти Суспільного.

Курси розраховані на тих, хто тільки починає вивчати мову, і на тих, хто хоче вдосконалити українську, як розмовну, так і письмову. Навчання проходитиме раз на тиждень.

За словами відвідувачки курсів з української мови Валентини Крилащенко, вона прийшла на курси, щоб навчитися гарно говорити українською мовою.

"Я школу закінчила українською мовою, в інституті вчилася російською. Зараз так люди гарно розмовляють українською, а ми на суржику. Тому і прийшли сюди", - говорить Валентина.

На курсах вивчатимуть граматику, лексику, нові зміни до правопису та більше уваги приділятимуть "розмовному жанру", розказує викладачка курсів Лілія Віжічаніна.

"Я хочу, щоб люди говорили на різноманітні теми. Можливість будувати своє мовлення, висловлювати свою думку на будь-яку тему - це буде запорукою успіху. І головний результат, який хотілося б досягти, щоб люди навчилися думати українською. Якщо вони зможуть цьому навчитися, то це буде високий показник якості наших курсів. Це дасть можливість у будь-якій ситуації, не боячись, говорити українською", - розказала викладачка курсів Лілія Віжічаніна.

На першому уроці відвідувачі знайомляться один з одним і відповідають на питання. Говорять українською. Сьогоднішня тема - привітання, пори року та місяці. У другій частині заняття тренують правильну вимову – читають скоромовки.

Пенсіонерка Світлана Савченко вдруге записалася на курси. Минулого разу не змогла закінчити, бо запровадили локдаун. Крім української вчить і англійську мову. Говорить, що працювати над собою треба у будь-якому віці.

"На курсах дуже добра атмосфера, по домашньому. Викладачка Ліля дуже детально розказує. Вона настільки все розкладає по полицях, по літерах, що не можна не зрозуміти", - розповіла Світлана Савченко.

Заняття розраховані на 15 слухачів. 5 жовтня на урок прийшло людей більше, ніж попередньо записалися. Все, що вивчили, відвідувачі курсу закріплюють, виконуючи домашні завдання. Курс розрахований на 6 місяців і є безкоштовним.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

На початок