З початку року через домашнє насилля до поліції звернулися близько 11 тисяч осіб

З початку року через домашнє насилля до поліції звернулися близько 11 тисяч осіб

Близько 11 тисяч людей на Вінниччині від початку року звернулися до поліції через домашнє насильство в родині. Про це Суспільному розповів заступник начальника Нацполіції області Ігор Волокітенко.

За вчинення насильства передбачено до 5 років в'язниці або виправні роботи.

У селі Садове на Вінниччині Світлана та Олександр Якимчуки, попри те, що розлучилися 7 років тому — досі живуть на одному обійсті. Майнове питання вирішували у суді.

домашнє насильство в родині
Суспільне Вінниця

Світлана жити поруч не хоче, каже — колишній чоловік ображає її і б'є. Щоб були докази його діянь — встановила відеокамеру на кухні. Так, нещодавно колишній чоловік накинувся з ножем на неї і маму з братом.

домашнє насильство в родині
Суспільне Вінниця

За нанесення тілесних ушкоджень написала заяву в поліцію.

"Говорили з ним: скільки може вже знущатися. Він вилетів з ножем і цілився мамі в серце. Почали розбороняти, він махав і порізав мені та братові руки", — розповіла Світлана Якимчук.

"Краще його подалі від людей" — каже Володимир Ставнійчук, брат Світлани.

Колишній чоловік Світлани Олександр живе на цьому ж обійсті — в літній кухні. Нажите спільне майно суд розділив навпіл. Жінка працює медсестрою у дитячій обласній лікарні. Тож переїхати від чоловіка і винаймати житло на зарплатню в 5 тисяч гривень, каже, не може.

"Ми тут не можемо, бо спокійно жити не дає. З ножем, сокирою бігає, виганяє з дому. Поліцію викликала, його забрали, але вночі прийшов. Відважив двері сокирою, стягнув мене з ліжка та почав бити в живіт", — говорить Світлана Якимчук.

домашнє насильство в родині
Суспільне Вінниця

Літню кухню і будинок будувала за свої гроші пані Галина — теща Олександра. Каже, зять роками сидів без роботи.

"Прийшов до мене бідна, беззахисна дитина. Я прийняла його як за сина. Зробили весілля, виділили кімнату. Намагалися, щоб жили гарно, а він так віддячив. Я боюся за життя своїх дітей", — каже Галина Ставнійчук, мама Світлани.

Застати чоловіка вдома кореспондентам Суспільного не вдалося. Не було його і у батьківській хаті.

Нині Олександр у рейсі, працює далекобійником. Телефоном Суспільному сказав, що на родичів і колишню дружину не кидався. Мовляв, це вони прийшли до нього і напали, коли він різав хліб.

"Якщо ви добре бачили (ред. — про відео з камери спостереження), то вони до мене до хати прийшли, а не я до них. Я на них заяву написав. Напали теща з братом, руки підставляли", — розповів Олександр.

домашнє насильство в родині
Суспільне Вінниця

Колишнє подружжя має двох синів. Старший поїхав закордон на заробітки. А ось молодший розповідає батько не цікавиться ані його оцінками в школі, ані як у нього справи. Усюди з мамою. Разом, каже, і картоплю копають, і по господарству пораються.

"В мене до батька ставлення більше погане, ніж хороше. Він пив раніше, не підтримує, б'є маму. Хочу, щоб роз'їхалися і жили окремо. Чоловік не повинен ніколи бити жінку, я не хочу бути, як він", — розповідає молодший син Світлани та Олександра Вадим Якимчук.

По допомогу Світлана звернулася до обласного центру соціальних служб. Там їй надали психологічну і правову допомогу. Жінка і досі проходить реабілітацію.

домашнє насильство в родині
Суспільне Вінниця

Психологиня Тетяна Геращенко, яка працює у мобільній бригаді з протидії домашньому насильству, що при центрі, пояснює: існує 4 види насильства — психологічне, економічне, фізичне і сексуальне. Будь-якому з них немає виправдання, про це каже не треба мовчати.

За вчинення домашнього насильства передбачена кримінальна відповідальність. Винна особа карається громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин або арештом до п'яти років — розповідає заступник начальника нацполіції області Ігор Волокітенко. Від початку року до них надійшло 11 тисяч звернень про домашнє насильство.

У п'ятницю у Вінницькому міському суді відбудеться слухання справи за позовом Світлани. Олександр подав зустрічний позов. Переїхати від колишньої дружини Суспільному сказав — згоден, але спершу вона має віддати йому його частку.

Майно оцінили у майже 6 з половиною тисяч доларів. Віддати колишньому чоловіку Світлана має половину.

Читайте також

  • Урок безпеки: у Вінниці першокласникам розповіли про правила поведінки під час витоку газу
  • "Щомісячний обіг перевищував 6 мільйонів гривень". У Вінниці викрили підпільний call-центр
На початок