Чотири пілотні громади на Рівненщині відібрали для участі в українсько-швейцарському проєкті "Діємо для здоров'я". На його реалізацію область отримає чотириста тисяч гривень, – повідомив заступник голови облдержадміністрації Ігор Тимошенко. Проєкт спрямований на профілактику та контроль неінфекційних захворювань.
Рівненщина стала одним із п’яти пілотних регіонів, де з листопада 2020 року реалізують українсько-швейцарський проєкт "Діємо для здоров’я". Зокрема, на основі конкурсу в області експертами відібрали чотири пілотні громади – Бугринську, Гощанську, Здолбунівську та Дядьковицьку.
Проєкт спрямований на профілактику та контроль серцево-судинних, онкологічних захворювань, діабету та хвороби органів дихання. У рамках його реалізації, зокрема, жителів області спонукатимуть вести здоровий спосіб життя. Завдяки цьому прагнуть запобігти передчасній смертності, а також підвищити тривалість життя людей.

Для цього запроваджуватимуть інтегрований підхід до профілактики, лікування й контролю неінфекційних захворювань (НІЗ), – йдеться у повідомленні пресслужби Рівненської ОДА.
Дядьковицька тергромада долучилася до проєкту цьогоріч та братиме у ньому участь до 2024 року, – каже перший заступник голови Дядьковицької тергромади Руслан Костюкевич.
"У проєкті ми співпрацюємо з навчальними закладами, хочемо запровадити індекс здоров'я школи, поширювати звички здорового харчування, рухової активності, щоб через дітей вони поширювалися у сім'ях. Крім того, будемо проводити інформаційну кампанію, співпрацюючи з медичними закладами", – зазначив Руслан Костюкевич.
Координатори проєкту співпрацюють з науковими інституціями та населенням – громадами й школами, – розповів керівник українсько-швейцарського проєкту "Діємо для здоров’я" Джума Худоназаров.

"Наша ціль полягає у зменшенні факторів ризику неінфекційних захворювань. Існує чотири фактори ризику: нездорове харчування, низька фізична активність, вживання алкоголю та тютюнопаління", – уточнив керівник проєкту.
Проєкт, за словами його координаторів, містить три компоненти:
- створити сприятливе нормативно-правове середовище для профілактики та контролю НІЗ;
- посилити спроможність первинної ланки медичної допомоги надавати якісні послуги з профілактики, лікування та підтримки людей з НІЗ;
- посилити спроможність шкіл, центрів громадського здоров'я та спільнот впроваджувати заходи задля зменшення ризиків НІЗ, зміни поведінки, покращення знань та ставлення до свого здоров'я.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram