Спрощення закупівель для лікарень та звинувачення у кнопкодавстві. Що зробив Поляк у Верховній Раді

Спрощення закупівель для лікарень та звинувачення у кнопкодавстві. Що зробив Поляк у Верховній Раді

Спрощення закупівель для лікарень та звинувачення у кнопкодавстві. Що зробив Поляк у Верховній Раді

Суспільне публікує серію матеріалів про результати дворічної діяльності у Верховній Раді народних депутатів від Закарпаття.

Спрощення закупівель для лікарень, компенсації домогосподарствам без газопостачання, половина пропущених засідань комітету та звинувачення у кнопкодавстві — результати нардепа Владіслава Поляка, обраного за 73 округом, проаналізували разом з координатором громадянської мережі "Опора" Святославом Бабілею у програмі "Сьогодні. Головне" на Суспільному. Сам депутат не відреагував на запрошення прийти на ефір програми.

Діяльність Владіслава Поляка у Верховній Раді

Владіслав Поляк — член комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Перебуває у депутатській групі "ДОВІРА". Протягом понад дворічного періоду депутат був присутнім на 75,7% засідань, у 26,7% голосував проти позиції фракції, — такі дані наводять у Telegram-боті "Депутат на долоні".

Василь Петьовка подав 47 законопроєктів, 11 з них стали чинними. Також він подав 49 поправок (28 були враховані), та 12 запитів (усі розглянуті).

Повернення конкурсів на державні посади та компенсація домогосподарствам без газопостачання: якою є законотворча діяльність депутата

Серед ініційованих Поляком документів є 37 законопроєктів та проєктів постанов. З цих законопроєктів – п'ять стали законами. Два законопроєкти, покликані стимулювати розвиток електричного транспорту в Україні, законопроєкт, який стосувався компенсації домогосподарствам, де відсутнє газопостачання, також він зареєстрував законопроєкт, який передбачав повернення конкурсів на зайняття певних державних посад, ще один — стосувався спрощення процедури закупівлі ліків та обладнання для лікарень, в яких перебувають хворі на COVID-19. "Якщо подивитися на постанови, які він ініціював та які були прийняті, то таких постанов шість: три з них стосувалися звільнення чиновників. Йдеться про звільнення Гончарука з посади прем’єр-міністра України, постанова, яка стосувалася звільнення Кабміну, а також постанова, яка стосувалася звільнення генерального прокурора України Рябошапки. Також була постанова стосовно проведення місцевих виборів 2020-го року, постанова щодо визнання "Кримської платформи" міжнародними структурами і постанова, яка стосувалася присвоєння звання "Героя України" загиблому військовому Віктору Горняку", — розповів регіональний координатор "Опори" Святослав Бабіля.

"Поправки, які вносив Владіслав Поляк, стосувалися п’яти законопроєктів. Три з цих законопроєктів — про бюджет. Це закон про державний бюджет 2021 року, а також два законопроєкти щодо змін до державного бюджетного кодексу. Так само були поправки до законопроєкту, який врегульовував діяльність бюро фінансових розслідувань, а також поправки до законопроєкту про столицю. До тематики законопроєктів можна віднести декілька груп. По-перше, це законопроєкт, який був прийнятий, щодо компенсації дворогосподарствам вартості електроенергії, якщо в них немає газопостачання, коли піднімалася ціна за електроенергію. Це характерно для багатьох дворогосподарств Закарпатської області, не всюди в нас села газифіковані. Можна віднести сюди законопроєкт, який стосувався визначення назви "коньяк України", який сприяв тому, щоб виробники використовували місцеву сировину, це стосується безпосередньо округу депутата", — зазначив експерт.

"А також там були законопроєкти, де депутат пропонував, спільно з іншими закарпатськими колегами, змінити способи розподілу податку на доходи фізичних осіб, щоб більше коштів залишалися на місцях, де громадяни проживають і працюють", — повідомив Святослав Бабіля.

Робота Владіслава Поляка у комітеті: нардеп був відсутній у половині засідань

"Відвідування лише половини засідань комітету очевидно не є високим показником. Тим більше, роль комітетів у роботі парламентів є досить високою. Коли депутат бере участь лише у половині засідань, очевидно, багато питань залишається поза його увагою. Комітет, можливо, не може настільки якісно приймати рішення тому, що представлення всіх учасників комітету важливе, для того, щоб рішення було прийняте", — розповів експерт.

За словами Святослава Бабілі, у межах роботи комітету є законопроєкт про зміни до закону про регулювання містобудівної діяльності. "Там був важливий законопроєкт про зміни до Кримінального кодексу, які передбачали підвищення покарання за вчинення правопорушень, які завдали великих втрат: майнових або загрози життю та здоров’ю людей, зокрема за порушення умов містобудування. Така відповідальність за законопроєктом була підвищена. Внесли зміни до Кримінального кодексу і зараз проєкт знаходиться у комітеті. Так само прийняли законопроєкт про внесення змін до деяких законів щодо відновлення конкурсів на важливі посади, наприклад заступників міністрів", — каже регіональний координатор "Опори".

Суд через кнопкодавство: перша кримінальна справа серед нардепів за таке порушення

Активісти громадської організації руху "Чесно" повідомили, що зафіксували щонайменше три епізоди із кнопкодавством закарпатського нардепа. Наприклад, під час розгляду поправок до законопроєкту щодо відкриття ринку землі.

Це перший зафіксований рухом "Чесно" випадок кнопкодавства у Верховній Раді, який стався після набрання чинності законом про криміналізацію неособистого голосування. Справа дійшла до суду.

29 вересня 2021 року відбулося друге судове засідання у справі за обвинуваченням нардепа Поляка у кнопкодавстві. Наступне засідання призначено на 1 грудня.

Сам Владіслав Поляк не визнає себе винним у кнопкодавстві, — повідомляють представники руху "Чесно".

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди