Спортсменка з Дніпра посіла друге місце на Кубку України зі скелелазіння

Спортсменка з Дніпра посіла друге місце на Кубку України зі скелелазіння Фото: Міськрада Дніпра

Спортсменка з Дніпра Софія Тульчинська посіла друге місце на Кубку України зі скелелазіння. Про це йдеться в пресрелізі міськради Дніпра, який отримало Суспільне.

За повідомленням з мерії, на базі скелецентру «La Scala» закінчився Кубок України зі скелелазіння серед чоловіків та жінок (вид програми – швидкість).

У змаганнях взяли участь 33 спортсмени (15 жінок і 18 чоловіків) із 7 областей України.

• Софія Тульчинська – вихованка Дніпровської дитячо-юнацької спортивної школи з технічних та прикладних видів.
  • 2020 року вона виборола срібло відкритого чемпіонату Донецької області зі скелелазіння в швидкості (формат «стандарт»).
  • Скелелазіння – самостійний вид спорту, який пов’язаний з альпінізмом. Спортсмени можуть лазити як по природному рельєфу (скелі), так і по штучному (скеледромі). Від альпінізму скелелазіння відрізняється наявністю статичних точок опори та неможливістю використовувати спецінструменти чи додаткове спорядження.
  • Є три різновиди спортивного скелелазіння: боулдеринг – проходження серії коротких, але дуже складних трас на незначній висоті (3-5 метрів), аби уникнути травм при падінні, бо в боулдерингу не користуються страховкою; а також скелелази змагаються у складності та швидкості.
  • Цей вид в Україні визнали на офіційному рівні, він входить до реєстру як олімпійський вид спорту.