Фінал міської ліги із дитячої легкої атлетики провели в Івано-Франківську

Фінал міської ліги із дитячої легкої атлетики стартував в Івано-Франківську. Перші чотири етапи цього турніру проводили впродовж тижня у різних школах міста і сіл міської ради. За перемогу змагалися 24 команди.

У фіналі сьогодні зійшлися чотири колективи. Це загальноосвітні школи № 2, № 21 і № 25. А також українська гімназія № 1. До складу кожної команди входять по п'ять дівчат і хлопців. Усі вони – п’ятикласники. Віталій Чебесюк представляє команду 21-ї школи. Легкою атлетикою хлопець займається близько року. Він каже: "У віджиманні третє місце займав по місту. Я думаю, ми здобудемо перше місце. Підтримати нас прийшов тренер".

Команди змагаються в бігу через координаційну драбинку та в бігу із бар’єрами. Серед інших видів легкої атлетики - стрибки у довжину, багатоскоки, метання м’яча на влучність і вправа під назвою "Хрестик". А також поєднання усіх цих елементів – вправа "Формула-1".

"На кожну вправу даємо час – засікаємо його. І яка команда проказує кращий час, займає вище місце. Чим більше призових місць, тим більше шансів на загальне перше місце", – пояснює старший суддя змагань Степан Лагойда.

Учениця школи № 2 Евеліна Старак більше чотирьох років займається трьома видами танців. Каже, що це допомагає їй здобувати навички у легкій атлетиці: "Я думаю, наша команда виграє. У школі за нас всі вболівають".

Лігу із дитячої легкої атлетики організовують третій рік поспіль. Найсильніша команда представлятиме Івано-Франківськ у Західноукраїнській лізі з легкої атлетики. Вона відбудеться у квітні й травні в різних містах України.

Директор міського департаменту молодіжної політики і спорту Віталій Матешко вважає: "Змагання цікаві тим, що діти змагаються на спеціалізованому обладнанні. І фахівці можуть побачити здібності дітей у стрибках, метаннях, подоланні бар’єрів, швидкості, силі. На жаль, у нас воно тільки одне наразі. Але у перспективі, можливо, в бюджетах будуть закладатися відповідні кошти, щоб це обладнання було у більшості шкіл".

За результатами змагань третє місце посіла 21-ша школа. Школа № 2 здобула срібло. А переможцем турніру стала команда Української гімназії № 1.

Автор: Василь Скрипка