У вагоні київського метро відкрили експозицію про Георгія Нарбута

У вагоні київського метро відкрили експозицію про Георгія Нарбута

У вагоні київського метро відкрили експозицію про Георгія Нарбута

З 4 жовтня один із поїздів синьої гілки Київського метрополітену перетворився на артпоїзд, присвячений художнику і дизайнеру Георгію Івановичу Нарбуту, повідомляє "День".

У столичній підземці розкажуть про Георгія Нарбута
Роботи Георгія Нарбута.

У вагоні київського метро відкрили експозицію про Георгія Нарбута
Експозиція у метрополітені.

22 жовтня у Києві видавництво РОДОВІД презентувало монографію Мирослави Мудрак "Образний світ Георгія Нарбута і творення українського бренду", в якій авторка розглядає творчість і мистецький спадок Георгія Нарбута через оптику дизайну та творення ним різних брендів аж до створення власного неповторного модерністського нарбутівського стилю.

У столичній підземці розкажуть про Георгія Нарбута
Робота Георгія Нарбута.

За тезами цієї книги, студія Kultura зробила 10 постерів про різні види дизайну, який створив Георгій Нарбут — дизайн грошей, гербів, державних документів і печаток, уніформи, книжок etc. І з 4 жовтня до 4 листопада виставку постерів з творчою спадщиною Георгія Нарбута, яка стосується дизайну і брендування української держави, бачитимуть пасажири синьої гілки столичної підземки.

Як написала Мирослава Мудрак: "Роль Нарбута не обмежувалася викладанням графіки (в Українській академії мистецтва), а він почав з самого початку, відроджуючи органічні прикмети мистецтва як невід’ємної частини візуальної історії України ще з часів середньовічного князівства Київської Русі. Він вичленував динамічну, відкриту, позитивну енергію доби козацького бароко, а тоді доповнив її прозорими античними геометричними формами, прекрасною пластикою і контуром строгим.
У столичній підземці розкажуть про Георгія Нарбута
Робота Георгія Нарбута.

За словами Мудрак, "попри всі спроби знищити ці візуальні артефакти й національну естетику, Нарбут успішно поєднав давні українські рукописні шрифти з модерними логотипами і створив бренд, який пережив свого творця. Нарбут майстерно володів засобами графіки й міг вільно виразити своє відчуття "українськості".

Що відомо

  • Георгій Нарбут — український художник-графік, ілюстратор, автор перших українських державних знаків (банкнот і поштових марок). Один із засновників і ректор Української Академії Мистецтв.
  • Працював над ілюстраціями до казок Ганса Крістіана Андерсена, байок Івана Крилова, народних казок і дитячих пісень.
  • Опрацював проекти Державного Герба і Печатки Української держави. 18 липня 1918 гетьман Павло Скоропадський затвердив створену Нарбутом малу Державну печатку — зображення козака з пищалем на плечі на восьмикутному тлі, у верхній частині якого було розміщено володимирський тризуб.
У столичній підземці розкажуть про Георгія Нарбута
Георгій Нарбут.
  • Його творчість — це яскрава сторінка в українському мистецтві. Його цілком справедливо називали одним з найвизначніших графіків сучасності. Рання творчість зазнала значного впливу об'єднання художників "Світ мистецтва". Крім творчості художників "Світ мистецтва" у галузі театрально-декораційного мистецтва та книжкової графіки, визначальний вплив на Нарбута справило давнє українське малярство і графіка XVII–XVIII століть, геральдика українських родів, графіка українських рукописів і стародруків.
  • З часом Нарбут виріс у глибоко оригінального митця, довкола якого утворилась ціла школа з його послідовників у галузі графіки й ілюстрування книжок.
  • Монографія Мирослави Мудрак є частиною міжнародного українсько-французького проєкту "Георгій Нарбут і творення українського бренду", який реалізується РОДОВОДОМ і Центром Анни Київської (Франція) за підтримки Українського культурного фонду.
  • Крім україномовного видання (переклад з англійської — Ярослава Стріха), вийшла також франкомовна версія (переклад на французьку — Оділь Арден).
  • У 2020 році ця книга Мирослави Мудрак вийшла англійською мовою.

Читайте також

Марина Абрамович прилетіла у Київ на відкриття своєї інсталяції "Кришталева стіна плачу"

У Швеції у ДТП загинув художник Ларс Вілкс, автор карикатури на пророка Магомета

Датський художник взяв гроші у музею і втік, назвавши це мистецтвом

На початок