Парламент Білорусі призупинив дію угоди з Євросоюзом про реадмісію

Парламент Білорусі призупинив дію угоди з Євросоюзом про реадмісію

Парламент Білорусі призупинив дію угоди з Євросоюзом про реадмісію
Палата представників Національних зборів Республіки Білорусь

Палата представників Національних зборів Білорусі 4 жовтня прийняла законопроєкт про припинення дії угоди з Європейським Союзом про реадмісіюРеадмісія (від англ. to readmit — приймати назад) — це взаємні зобов'язання держав, які закріплюються у міжнародних угодах, прийняти назад власних громадян, а також громадян третіх країн та осіб без громадянства, які незаконно прибули на територію однієї з договірних сторін, або прибувши законно втратили підстави для легального перебування..

Про це повідомляє пресслужба нижньої палати парламенту у Telegram-каналі.

"Депутати прийняли проєкт закону Республіки Білорусь "Про призупинення дії угоди між Україною та Республікою Білорусь та Європейським союзом про реадмісію осіб, які перебувають без дозволу", — йдеться у повідомленні.

Як пише DW, автори документу зазначили, що його підготували в рамках заходів у відповідь на "недружні дії", розпочаті ЄС та його країнами-учасницями щодо Білорусі, і передбачає "звільнення білоруської сторони від зобов'язань" виконувати цю угоду.

Читайте також: У Білорусі на три роки засудили українця за участь у протестах. У МЗС вважають вирок протиправним

Невизнаний низкою країн світу президент Білорусі Олександр Лукашенко подав відповідний закон до парламенту Білорусі 8 вересня, повідомляє "Радіо Свобода". Додається, що з літа 2021 року Білорусь "практично перестала виконувати" умови цієї угоди.

Що відомо

  • Угоду між Білоруссю та Європейським Союзом про спрощення візового режиму та угоду між про реадмісію підписали 8 січня 2020 року в Брюсселі.
  • 28 червня у МЗС Білорусі заявили, що Мінськ призупинить участь в програмі ЄС "Східне партнерство", не виконуватиме угоду про реадмісію з ЄС і що він відкликає посла в Брюсселі. Ці заходи були названі "вимушеним реагуванням" на санкції Євросоюзу.
  • Угода про реадмісію було однією з умов спрощення візового режиму між Білоруссю і Євросоюзом. Згідно з нею, Білорусь погоджувалася приймати назад своїх громадян, якщо у тих немає права перебувати в ЄС, або громадян третіх країн, які незаконно в'їхали на територію Євросоюзу з Білорусі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок