Вилучення за грубий неспортивний фол, що стало ключовим у фіналі чемпіонату світу з футзалу: відео

Перше в історії вилучення у фіналі ЧС з футзалу.

Чемпіонат світу з футзалу завершився фінальним матчем між Португалією та Аргентиною - перемога європейців 2:1. Уперше в своїй історії португальці стали чемпіонами світу, відібравши це звання саме в аргентинців.

Португалія змогла відкрити рахунок у першому таймі, тоді подвоїла перевагу всередиі другої половини гри. Аргентинці відіграли один м'яч за 12 секунд, але зрівняти рахунок збірна не змогла.

Більшу половину фінального матчу збірна Аргентини грала без одного з найкращих своїх стовпів, Крістіана Борруто. 34-річний футзаліст був вилучений всередині першого тайму, і цей епізод став визначальним у всьому фіналі.

За сім з половиною хвилин до кінця першої половини гри Борруто в ігровому епізоді навмисне вдарив кулаком у грудну клітку португальця Рікардіньо: той опинився на майданчику, судді пропустили момент.

Але тренер Португалії взяв відеочелендж і арбітри після перегляду повтору змінили рішення - червона картка для Борруто.

• Відео удару Борруто, за який він був вилучений у матчі

Фол аргентинця у цьому ігровому епізоду був абсолютно необов'язковим, особливо така груба гра від досвідченого Крістіана.

Після його вилучення Аргентина залишилася на дві хвилини у меншості - саме на останніх секундах цього періоду Португалія забила свій перший гол, використавши вилучення Борруто.

У подальшому команди грали у рівних складах, але Аргентина втратила важливого гравця ротації - Борруто забив на турнірі чотири голи, відзначившись зокрема у півфіналі проти Бразилії.

Червона картка для аргентинця Борруто - перша в історії фіналів чемпіонату світу з футзалу. У жодному з попередніх семи фіналів не було вилучень футзалістів.

• 34-річний Крістіан Борруто грав на своєму четвертому чемпіонаті світу в кар'єрі (2008, 2012, 2016 і 2021).
  • У коментарях до допису італійського журналіста Валеріо Скалабреллі прийшов екскапітан збірної Італії з футзалу, Габріель Ліма, який вказав, що це не перший подібний епізод з Борруто. У матчі чемпіонату Італії Крістіан подібним чином грав проти самого Ліми, але не був покараний (на той момент відеочеленджів не було).
  • Це була дев'ята червона картка на чемпіонаті світу-2021: 3 - Сербія, 2 - Коста Рика та Іран, 1 - Соломонові Острови та Аргентина.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів