Мистецький проєкт Babyn Yar: маріупольська художниця створить артінсталяцію з ґудзиків

Мистецький проєкт Babyn Yar: маріупольська художниця створить артінсталяцію з ґудзиків

Оновлено
Мистецький проєкт Babyn Yar: маріупольська художниця створить артінсталяцію з ґудзиків
Різнобарвні гудзики, які з дому до центру приносять містяни, фото: Суспільне Донбас

У Маріуполі збирають ґудзики за проєктом "Babyn Yar"Babyn Yar — мистецький проєкт до 80-річниці дня пам'яті жертв трагедії Бабиного яру, яких розстріляли німецькі загарбники... 33 тисячі 771 ґудзик символізує жертв, вбитих нацистами в окупованому Києві в перші дні масових розстрілів у вересні 1941 року. Про це Суспільному розповіла співорганізаторка проєкту Марія Кутнякова.

За словами Марії, різнобарвні ґудзики з дому до центру приносять містяни. Наразі зібрали понад 18 тисяч різнокольорових застібок. З них за тиждень маріупольська художниця Олена Філатова планує створити артінсталяцію. Полотно має бути 3 на 4 метри.

"Ми відсортували за кольором та розміром ґудзики. Кожен колір має частину на інсталяції та буде означати щось конкретне", — зазначила учасниця проєкту Інна Сухомлінова.

Як розповіла співорганізаторка проєкту Марія Кутнякова, на полотні буде зображене дійство, яке символізує події Бабиного Яру.

Що відомо

  • Презентуватимуть полотно у "Готелі Континенталь" 18 жовтня.
  • Організатори заходу - представники Центру сучасного мистецтва "Готель Континенталь".
  • Протягом 29-30 вересня 1941-го року в урочищі Бабин Яр у Києві розстріляли майже 34 000 євреїв. За дослідженнями, наймолодшому малюкові було три дні, а найстаршій людині – 103 роки. Щоденні розстріли євреїв, військовополонених та цивільних тривали з вересня 1941-го до весни 1942-го року. Нацистська операція у Бабиному Яру 29-30 вересня стала однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни.

Читайте також

  • Там загинули "мирные советские граждане" — Дробович про пам'ять Бабиного Яру у радянський час
  • Роковини розстрілів у Бабиному Яру: експерти оцінили обізнаність українців про трагедію

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок