На Закарпатті розробили фільтри для соцмереж із зображеннями художників

На Закарпатті розробили фільтри для соцмереж із зображеннями художників

На Закарпатті розробили фільтри для соцмереж із зображеннями художників
Фото Марина Михайленко

Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі тепер можна побачити на власних фото — до 130-ї річниці від народження корифеїв Закарпатської школи живопису ГО "Культурна платформа Закарпаття" розробили фільтри для фото соцмереж, повідомляє Укрінформ.

Це фільтри для Facebook та Instagram, вони стали доступні для скачування 2 жовтня — в день народження Йосипа Бокшая. "Користувачі зможуть зробити світлини з корифеями та тим самим привернути увагу до їхньої творчості та ювілею," — розказує представник ГО “Культурна платформа Закарпаття” Євген Забарило.

На Закарпатті розробили фільтри для соцмереж із зображеннями художників
Фото Марина Михайленко

Розробку представили на всесвітній виставці в ОАЕ "ЕКСПО-2020" в українському павільйоні.

"У 2021 році найбільша кількість взаємодій із аудиторією відомих брендів відбувається через фільтри. Користувачі додають їх до фотографій, поширюють ці фото, пересилають один одному в месенджерах — так утворюється взаємодія, якої важко добитися іншими механізмами, якщо мова йде про саме молодіжну аудиторію. Наше завдання поширити знання про цих двох художників і феномен Закарпатського живопису", — пояснює Забарило.

Фільтри розробили у рамках реалізації завдань проєкту "Шлях Закарпатського живопису", який цього року отримав продовження та підтримку Українського культурного фонду і має назву "Орнамент".

Що відомо

  • Йосип Бокшай та Адальберт Ерделі — відомі художники ХХ століття, жили та працювали на Закарпатті. Розвиток закарпатської школи живопису пов’язаний в першу чергу з іменами Ерделі (1891–1955) та Бокшая (1891–1975), які після навчання в Будапештській академії мистецтв започаткували на Закарпатті публічне викладання рисунку – спочатку в Публічній школі малювання (засн. 1927), а згодом і в Ужгородському художньо-промисловому училищі (засн. 1946).
  • Закарпатська школа живопису — живописна традиція, що сформувалася на Закарпатті у 1920-50-х рр. на засадах західноєвропейського малярства початку ХХ ст. з одного боку та естетики народного мистецтва регіону – з іншого.

Читайте також

Мистецтво після Освенцима: як художники працюють з темою війни, насилля та пам'яті

У Німеччині створили мюзикл за книгою Гітлера "Майн Кампф"

Датський художник взяв гроші у музею і втік, назвавши це мистецтвом

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура