На ювілейний TRANSLATORIUM в Хмельницький завітали 40 учасників

На ювілейний TRANSLATORIUM в Хмельницький завітали 40 учасників

На ювілейний TRANSLATORIUM в Хмельницький завітали 40 учасників Суспільне Поділля

Третій, завершальний , день літературно-перекладацького фестивалю TRANSLATORIUM мав п’ять локацій. Одна із них - Хмельницький обласний художній музей. Саме тут учасникам фесту перекладачі Марк Бєлорусець та Петро Рихла презентували Антологію сучасної поезії зі Швейцарії, до складу якої увійшли поетичні твори 21 автора у перекладі українською та російською мовами.

Перекладачі Марк Бєлорусець та Петро Рихла презентували Антологію сучасної поезії зі Швейцарії. Як літературознавець і перекладач, Петро Рихла каже: проблема перекладача, коли він обирає поезію для перекладу, то ставить собі надскладне завдання передати авторську манеру в перекладі.

"Це такий зріз поезії сучасної Швейцарії, тут майже немає класичних римованих віршів. Це поезії дуже широкого спектру і тематики, вони стосуються якихось буденних речей і інтимних переживань, і важливих суспільних процесів", - зазначив Петро Рихла.

Київський перекладач з німецької мови Марк Бєлорусець каже: коли працює над текстом, то зосереджує увагу на тому, як оригінальний поет працює з мовою."Донести ці образи, ту метафорику, донести, як поет розмовляє з рідною мовою і намагатися це передати мовою перекладу. Для мене дуже важливо показати, як поет працює з мовою", - каже перекладач.

Перекладачі Марк Бєлорусець та Петро Рихла презентували Антологію сучасної поезії зі Швейцарії.Суспільне Поділля

Перекладачі Марк Бєлорусець та Петро Рихла презентували Антологію сучасної поезії зі Швейцарії.

Досі Антологію презентували в Києві і Чернівцях, розповідає директорка Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz, культурна менеджера, перекладачка Євгенія Лопата: "Ми щасливі, тому що нашу книжку відібрали як таку, яка достойна презентації саме на фестивалі у Хмельницькому. Акцентувалися на тому, що ця книга направду є фундаментальною і унікальною для української літератури".

На літературно-перекладацькому фестивалі TRANSLATORIUM , який у Хмельницькому відбувається уже вп’яте, було 40 учасників.

Читайте Суспільне. Новини також у Viber

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди