Євросоюз планує створити військову місію в Україні

Євросоюз планує створити військову місію в Україні

ЗМІ
Євросоюз планує створити військову місію в Україні
pixabay

Європейський союз розглядає можливість створення в Україні своєї військової навчальної місії на тлі напружених відносин між Києвом та Москвою.

Про це повідомляє німецька газета Welt am Sonntag із посиланням на внутрішній документ Європейської служби зовнішніх зв’язків (EEAS). У документі зазначається, що створення місії стане "вираженням солідарності з Україною з урахуванням тривалої військової активності Росії" біля українських кордонів і в окупованому Криму. Місія матиме назву "Військова консультативна та навчальна місія ЄС в Україні" (EU Military Advisory and Training Mission Ukraine, EUATM). За даними видання, на створенні військової місії ЄС в Україні наполягають Литва, Латвія, Естонія, Польща, Румунія і Словаччина. Цю ініціативу підтримують також Швеція і Фінляндія.

Наприкінці липня міністри закордонних справ та оборони України написали конфіденційного листа головному дипломату ЄС Жозепу Боррелю з проханням про створення військової навчальної місії ЄС.

Крім того, у робочому документі EEAS згадується ще три шляхи, за допомогою яких ЄС може сприяти покращенню військових можливостей української армії. Зокрема, пропонується розширити Консультативну місію з питань реформування сектору цивільної безпеки (EUAT Україна), яка існує з 2014 року.

Що відомо

  • ЄС створив дві цивільні місії в Україні, серед яких найбільша – Консультативна місія Європейського союзу в Україні. Вона була створена наприкінці 2014 року як наслідок агресії Росії проти України та налічує 300 осіб. Її завдання – реформування сектору цивільної безпеки. Ще одна менша місія була створена у 2005 році. Вона покликана поліпшити безпеку вздовж молдовсько-українського кордону.
  • У квітні глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що на кордоні з Україною зосередилася найбільша кількість російських військових за всю історію — 150 тисяч.
  • 1 квітня 2021 року Міноборони України повідомило, що Росія готує провокації та розширює військову присутність на окупованій території Донбасу. Того ж дня прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що РФ перекидає війська до кордонів, оскільки по периметру "підвищена активність військ НАТО".
  • Співробітники розслідувальної групи Conflict Intelligence Team виявили у Воронезькій області польовий табір, приблизно за 250 км від кордону з Україною, де сконцентровані російські війська.
  • 12 квітня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до російського вторгнення. На його думку, Росія стягує війська, щоб "перевірити" Захід.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок