"Абрикосова" історія: на Черкаському книжковому фестивалі презентували недитячу книгу про дітей

"Абрикосова" історія: на Черкаському книжковому фестивалі презентували недитячу книгу про дітей

"Абрикосова" історія: на Черкаському книжковому фестивалі презентували недитячу книгу про дітей
Суспільне Черкаси

Родинна сага довжиною в століття, історія чотирьох родин, трьох таємниць, двох вовків і однієї любові. Так описують книгу "Абрикосова книгарня" Орести Осійчук. На Черкаському книжковому фестивалі авторка розповіла як з'явився роман та чому читачі називають його "смачним".

"Абрикоска", як називає книгу сама  авторка, — це історія дев’ятирічного хлопчика Міська (Михайла), якого мати через злидні змушена віддати на виховання родичам покійного чоловіка: вуйкові Стефану, власнику книгарні, та цьоці Касі.

Історія цієї дитини, розповіла авторка, переплітається з історією нашого сучасника —  Михайла Фариняка. Це юнак, якому в житті нічого не бракує. Він народився в заможній родині, медичній династії. Однак у якийсь момент усе змінюється: помирає його дідусь і залишає заповіт, який не сприймає ніхто з родичів, окрім Михайла.

"Дід та внук не любили один одного, але саме йому у відеозверненні він залишає заповіт. І через сто років Михайло Фариняк повертається у місто дітей, щоб дізнатися правду про своє коріння і про те хто такий Місько Фариняк", — переповіла письменниця.

У читачів виникатиме багато теорій, хто Місько та Михайло Фариняки один одному, однак ніхто не здогадається, доки не прочитає, додала вона.

Ім'я героя книги обрала невипадково, зауважила Ореста Осійчук:

"Герой книги — чудовий, добрий хлопчик. Я часто думала, чому назвала його ім'ям, яке не любила з дитинства. Сусідом у селі, куди я приїжджала дитиною, був вуйко Місько, тато моїх двоюрідних братів. Ми його боялися, бо він був надто суворим. За вже життя я йому сказала не більше ніж "Добрий день" і "До побачення". І тоді я зрозуміла — можливо, цей світлий хлопчик — це мій своєрідний шанс для мене, вже дорослої, сказати своєму вуйкові щось більше, ніж ці дві фрази".

"Книгарня" мала бути абрикосовою від початку, зауважила авторка.

"Ще не було книги, а назва вже була. Цвіла абрикоса, я відкрила вікно, відчула цей запах і зрозуміла, шо народжується нова, щемлива історія", — розповіла вона.

Однак, додала, спочатку це був лише один абзац, який після цього лежав рік.

Рукопис "Абрикоски" авторка свого часу відправила на конкурс дитячої книги. Розповіла: хоча розуміла, що книга — про дітей, однак для дорослих, не могла пропустити шансу показати її компетентному журі. "Я знала, що так рукопис точно прочитають. Подала його в останній день. Потрапила у фінал, де оцінювали вже видавці та письменники. Однак останнє речення рецензії Івана Андрусяка Поет, дитячий письменник, прозаїк, літературний критик, перекладачбуло вбивчим: далі книга не мала шансів, бо вона була не для дітей".

Тоді, розповіла авторка, їй запропонували або залишити в книзі лише "дитячу частину", або пробувати далі. Зрештою, пізніше "Абрикосову книгарню" таки вдалося видати в повній версії.

Коли читаєш цю книгу, відчуваєш запах абрикос, розповіла авторка. І не тільки — свій "запах" має кожен персонаж. А ще особливої атмосфери додають описи страв, як готувала цьоця Кася.

"Читачі часто запитували, де є рецепти цих страв. Тому у другому перевиданні "Абрикоски" на звороті є QR-код, з допомогою якого можна перейти за посиланням і подивитися ці рецепти", — зазначила вона.

А невдовзі, додала пані Ореста, вона планує організувати ще й кулінарний марафон, під час якого разом зі своїми читачами буде вчитися готувати "з цьоцьою Касею" різдвяні страви.

Що відомо

  • Ореста Осійчук — авторка циклу романів "АЙХО", володарка першої премії міжнародного конкурсу "Коронація слова", лауреатка Всеєвропейського конвенту "Єврокон".
  • На Черкаський четвертий книжковий фестиваль приїхали 60 видавництв та понад сотня письменників. Відвідувачів очікують презентація анімаційних коміксів, тематична фотозона та майстер-класи, етностімпанквечірка тощо, повідомила Суспільному співорганізаторка фестивалю Людмила Фіть.

З програмою фестивалю можна ознайомитися: ПРОГРАМА ЧЕРКАСЬКОГО КНИЖКОВОГО ФЕСТИВАЛЮ.

Суспільне Черкаси — генеральний інформаційний партнер фестивалю Четвертий Черкаський книжковий фестиваль.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок