У США представили експериментальні таблетовані ліки проти COVID-19

У США представили експериментальні таблетовані ліки проти COVID-19

У США представили експериментальні таблетовані ліки проти COVID-19
Фото: AР

Фармацевтична компанія Merck & Co. 1 жовтня заявила про те, що розроблені нею експериментальні ліки проти коронавірусної хвороби COVID-19 дозволили лікарям удвічі знизити кількість госпіталізацій і смертей серед пацієнтів, які на ранній стадії заразилися коронавірусом і почали приймати ліки.

Як повідомляє "Голос Америки", компанія незабаром звернеться з проханням до органів охорони здоров'я США та інших країн, аби дозволити використання виробленого нею нового препарату "Молнупіравір" для лікування вірусу.

"Якщо дозвіл буде видано, то препарат виробництва Merck стане першими таблетованими ліками, призначеними для лікування ускладнень, викликаних через COVID-19. На сьогодні всі дозволені у США препарати для лікування коронавірусу представлені у вигляді внутрішньовенних ін'єкцій", — йдеться у повідомленні.

Додається, що компанія Merck і її партнер Ridgeback Biotherapeutics повідомили про перші результати клінічних випробувань препарату. Лікування пацієнтів, які протягом п'яти днів після появи симптомів COVID-19 починали приймати ліки, в результаті привело до зниження частоти госпіталізації та смертей приблизно наполовину у порівнянні з пацієнтами, які отримували плацебо.

Читайте також: Байдену публічно зробили третє щеплення від COVID-19

"У дослідженні брали участь 775 дорослих людей, що заразилися коронавірусом, у формах від легкого до помірного ступеня тяжкості, і схильних до ризику ускладнень через проблеми зі здоров'ям, таких як ожиріння, діабет або захворювання серцево-судинної системи", — пише видання.

Додається, що серед пацієнтів, які приймали "Молнупіравір", лише 7,3% були госпіталізовані впродовж 30 днів після діагностування. Серед пацієнтів, які отримували плацебо, цей показник склав 14,1%. За даними виробника, під час лікування ніхто з людей, що приймали ліки, не помер від коронавірусу, у порівнянні з 8 смертельними випадками серед тих, хто приймав плацебо. Merck також планує представити оцінки експертів найближчим часом.

Читайте також: До Києва привезли американські ліки проти COVID-19

Що відомо

  • У США поки був схвалений лише один противірусний препарат для лікування COVID-19 — "Ремдесівір". FDA також видала дозволи на екстрене використання трьох препаратів для проведення терапії за допомогою антитіл, які допомагають імунній системі боротися з вірусом. Однак всі ці ліки потрібно вводити внутрішньовенно або ін'єкційно.
  • 23 вересня Управління з контролю за продуктами та лікарськими засобами США схвалило щеплення третьою дозою вакцини проти коронавірусу для людей похилого віку та осіб з груп ризику.
  • США планують скасувати обмеження на подорожі до країни для вакцинованих громадян Великої Британії та Євросоюзу.
  • 10 вересня президент США Джозеф Байден анонсував впровадження у країні нових заходів, спрямованих на боротьбу з COVID-19. Зокрема, запроваджувані правила вимагатимуть від співробітників великих компаній зробити щеплення або ж регулярно проходити тестування на захворювання.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок