У Нью-Йорку на Донеччині триває підготовка до літературного фестивалю

У Нью-Йорку на Донеччині триває підготовка до літературного фестивалю

У Нью-Йорку на Донеччині триває підготовка до літературного фестивалю
Декорації до літературного фестивалю у Нью-Йорку, що на Донеччині, фото: Суспільне Донбас

У місцевому палаці культури встановлюють обладнання та звукову апаратуру. Дводенний фестиваль розпочнеться 2-го жовтня, повідомляє кореспондентка Суспільного.

Організовують захід представники громадської організації "Культурний елеватор". Їм допомагають волонтери зі всієї України.

Літературний фестиваль в прифронтовому Нью-Йорку проведуть вперше, до селища приїдуть митці зі Львова, Києва, Краматорська та інших міст України.

"Цього року тема "Справжні імена. Справжні історії". Це пов`язано з тим, що Нью-Йорку повернули його справжнє ім`я, яке це містечко носило до 1951-го року. Цей фестиваль спрямований на те, щоб розказувати про всю Донеччину, не лише про Нью-Йорк — самій Донеччині, Україні і світу", — повідомила Суспільному співорганізаторка фестивалю Вікторія Амеліна.

Почнеться фестиваль 2-го жовтня о 9:45 ранковою кавою, триватиме 2 дні.

Що відомо

  • 1 липня Верховна рада перейменувала прифронтове селище міського типу "Новгородське" на Донеччині на "Нью-Йорк".
  • У квітні у селищі Новгородське відкрили історико-культурний центр "Нью-Йорк" у будівлі, яка була побудована в 19 столітті. Тут зробили капітальний ремонт за гроші європейських партнерів. Центр працюватиме як хаб.
  • Бренд Нью-Йорк підтримують підприємці. З однойменною назвою там створили заправку та пекарню, також у селищі розробляють сувенірну продукцію для гостей.
  • Наразі у Новгородському живе 12 тисяч людей. Селище мало назву Нью-Йорк до 1951 року.

Читайте також

"Це наша історія". На Донеччині до перейменування на Нью-Йорк готується прифронтове селище

На початок