У Миколаєві почали видавати е-лікарняні. Як відбувається оформлення

У Миколаєві почали видавати е-лікарняні. Як відбувається оформлення

У Миколаєві почали видавати е-лікарняні. Як відбувається оформлення
Фото: Суспільне Миколаїв

З першого жовтня листи непрацездатності будуть видавати лише в електронному вигляді. Паперові лікарняні вийшли з обігу.

Про це кореспондентам Суспільного Миколаїв розповів заступник начальника управління охорони здоров’я Миколаєва Віктор Фаюк.

“Протягом двох останніх місяців (серпень-вересень — ред.) лікарі усіх медичних закладів міста Миколаєва проходили навчання, як користуватися, як виписувати, формувати медичний висновок, куди подавати. Тому всі готові, всі виписують”, — розповідає заступник начальник управління охорони здоров’я міста Миколаєва Віктор Фаюк.

Електронні листки непрацездатності у Центрі первинної медико-санітарної допомоги №3 почали видавати з 22 вересня. До того часу лікарі навчалися їх оформлювати. У пацієнта має бути обов’язково підписана декларація з сімейним лікарем. Він формує медичний висновок, за яким визначає кількість днів непрацездатності та заносить інформацію до Єдиної електронної системи, до якої має доступ Фонд соціального страхування, Пенсійний фонд та роботодавець. Пацієнту про відкриття лікарняного листка приходить повідомлення на телефон.

У Миколаєві почали видавати е-лікарняні. Як відбувається оформлення
Так виглядають електронні листи непрацездатності. Фото: Ольга Рудої/ Суспільне Миколаїв

"Уся документація, паспорти, ідентифікаційні номери, номери телефонів мають бути вивірені у декларації зі своїм лікарем, будь-які зміни мають бути переналаштовані у лікаря. Пацієнти, які ще не вибрали собі лікаря, якщо вони працюють їм, звичайно, випишуть лікарняний, але в тому випадку коли буде в них паспорт і код", — говорить керівниця центру первинної медико-санітарної допомоги №3 Вікторія Заміхановська.

Аби роботодавець зміг побачити такі листи непрацездатності, підприємство повинно мати спеціальний електронний ключ до Єдиної електронної системи.

Читайте також: "Електронні листки непрацездатності: як миколаївцям їх оформити та отримати"

"Ми у випадку, якщо до нас звертаються підприємства, особи, медичні установи, надаємо роз’яснення, які можливі помилки, що призвели до того, що не бачать свій електронний лікарняний чи він не створився, тобто ми консультуємо. А все відбувається в електронному вигляді без нашої участі", — розповідає начальниця головного управління пенсійного фонду України в Миколаївській області Олена Сичугова.

Процедура оформлення е-лікарняного
У Миколаєві почали видавати е-лікарняні. Як відбувається оформлення. Фото: Ольги Рудої/ Суспільне Миколаїв

За словами начальниці головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Олени Сичугової, найчастішими помилками можуть бути неправильно введені імена та прізвища пацієнтів. Також можуть виникати труднощі у роботодавця, коли той не відраховував податок на працівника у Пенсійний фонд, це теж ускладнює видачу такого листка непрацездатності. На виправлення помилок дається п’ять календарних днів.

Що відомо

  • 3 лютого Верховна рада підтримала постанову про запровадження електронного реєстру листків непрацездатності (електронних лікарняних). Е-лікарняні мали запрацювати на початку 2021 року.
  • У 2020 році 13 мільйонів українців отримали електронну медичну картку за програмою цифровізації системи охорони здоров'я.
  • Тестовий запуск електронного лікарняного в Україні планувався з літа 2020 року. Пізніше міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що електронні лікарняні запрацюють з 2021 року.
  • Міністерство охорони здоров'я планує реалізувати у 2021 році інтеграцію системи електронного кабінету пацієнта з цифровим додатком "Дія".

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок