"Я залишився голий і босий": на Полтавщині збирають допомогу шістьом родинам, у яких згорів будинок

"Я залишився голий і босий": на Полтавщині збирають допомогу шістьом родинам, у яких згорів будинок

"Я залишився голий і босий": на Полтавщині збирають допомогу шістьом родинам, у яких згорів будинок
Суспільне Полтава

Для шести родин із села Коржиха Ланнівської громади збирають допомогу. Там 29 вересня згорів будинок, де вони жили. Одяг, посуд та меблі принесли вже більше сотні людей, розповіла Суспільному організаторка збору Валентина Шохіна.

Житель села Коржиха Ланнівської громади Сергій Кашуба разом із двома синами розбирає металеві димоходи, виносить згорілі речі та дерев’яні балки. Крім стін від будинку, у якому вони жили, після пожежі нічого не залишилося.

"За годину я залишився голий і босий. Оце все, що на мені, більше нічого немає. Дружина була на городі, потім прийшла, вона не бачила, бо воно з того боку пішло. І вже, коли полум’я пішло на пів даху, то там вже не було сенсу рятувати. Вона вскочила, що вхопила – документи", – каже Сергій Кашуба.

Згорілий будинок у селі Коржиха на Полтавщині
Пожежа у будинку, в якому проживаютиь шість сімей, сталася 29 вересня. Суспільне Полтава

У будинку сім’я жила майже 40 років. Проживали у ньому іще п’ять родин. Пожежа тут виникла 29 вересня. Її рятувальники гасили шість годин. Тоді ніхто не травмувався, а причину займання встановлюють, розповіла речниця надзвичайників області Яніна Любецька.

Відновити будинок вже не вдасться, каже голова громади Костянтин Удовиченко. Нині без житла залишилися майже 20 людей.

"У понеділок (4 жовтня – ред.) у нас буде засідання бюджетної комісії. Суму ми обговоримо, щоб вона була посильна для нас. Бо це та ситуація, яка виникла раптово і нам треба все збалансувати, щоб побачити, яку ми можемо виділити їм суму. Але всі шість родин отримають кошти", – розповідає голова Ланнівської громади Костянтин Удовиченко.

Допомога для сімей, у яких згорів будинок на Полтавщині
Понад сотня людей долучилися до збору допомоги. Суспільне Полтава

Про пожежу Валентина Шохіна із Карлівки дізналася із соцмереж. Вона організувала збір допомоги для родин. Нині до цього долучилися більше сотні людей, каже жінка.

"Я виставила пост в Інтернеті і дуже здивована, як швидко відреагували люди. Несли продукти, принесли дуже багато теплого одягу для діток, для дорослих, принесли багато посуду", – говорить жителька Карлівки Валентина Шохіна.

Вибір редакції

На початок