Суд змінив запобіжний захід ексчиновнику Харківської ОДА, який відмовився носити електронний браслет

Суд змінив запобіжний захід ексчиновнику Харківської ОДА, який відмовився носити електронний браслет

Суд змінив запобіжний захід ексчиновнику Харківської ОДА, який відмовився носити електронний браслет
НАБУ

Ексначальнику Департаменту капітального будівництва Харківської ОДА Андрія Винниченка, якого обвинувачують у спробі шахрайства та пропозиції хабаря в понад мільйон гривень, змінили запобіжний захід. Звільненого чиновника взяли під варту, він може вийти під заставу.

Про це 1 жовтня повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Влітку 2020 року експосадовець вийшов з СІЗО під заставу понад 600 тисяч гривень. За даними САП, обвинувачений порушив встановлені судом обов'язки.

"Зважаючи на те, що обвинувачений не вніс частину застави, а також те, що він відмовився від носіння електронного засобу контролю, що є порушенням обов’язків, колегія суддів ВАКС підтримала позицію прокурора та застосувала до вказаної особи запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою у розмірі 737 750 гривень", — сказано у повідомленні.

Також з фігуранта справи за клопотанням прокурора стягнули 100 тисяч гривень на користь держави. Обвинуваченого взяли під варту у залі суду.

Що відомо

  • У липні 2020 року на посаду директора Департаменту капітального будівництва Харківської ОДА призначили Андрія Винниченка, до цього він керував управлінням паливно-енергетичного комплексу.
  • За даними слідства, експосадовець вирішив переконати підприємця, фірма якого потребувала приєднання своїх електроустанов до мереж, надати хабар "нібито з метою її подальшої передачі керівництву АТ "Харківобленерго". "Послуга" коштувала 2200 гривень за кожен із 600 кВт потужностей.
  • Посадовця затримали під час отримання хабаря у розмірі 1,320 мільйонів гривень в серпні 2020 року після обшуків за його тодішнім місцем роботи — у Департаменті капітального будівництва та колишніми місцями роботи — в управлінні паливно-енергетичного комплексу ХОДА та в офісі АТ "Харківобленерго".
  • Того ж місяця експосадовець вийшов з СІЗО під заставу понад 600 тисяч гривень.

На початок