Вертоліт своїми руками зробив 39-річний житель Рівненщини Олександр Войтович. Чоловік каже, що про подібний літальний апарат мріяв з дитинства. Конструював його два роки, тепер випробовує, літаючи над полем, на околиці свого села.
Суспільному Олександр розповів, що практичної вигоди від гвинтокрила не чекає, а просто тішиться від реалізації своїх інженерних ідей та можливості здійматися у небо.
Житель Рафалівки Олександр Войтович має вищу інженерну освіту та працює слюсарем на Рівненській АЕС. Каже, що інтерес до техніки у нього з юності. Своїми руками перероблював спершу мопеди, а потім й автомобілі. З дитинства мріяв мати власний вертоліт.
"Знав принцип роботи вертольота ще, коли ходив у школу. А потім, коли була можливість, почав робити. Додатково потрібно було багато почитати, багато ще дізнатися про основні принципи проєктування вертольотів. Почав з хвостової балки два роки тому, зробив влітку", – каже Олександр Войтович.

Складові вертольота різного походження: одні виготовляв своїми силами, інші купував на автошротах.

"Вибирали надійний двигун. Надійний і самий легкий. Він йде з дюралюмінієвимАлюмінієвий сплав, зміцнюваний старінням корпусом, на відміну від двигунів з чугунним корпусом", – додає чоловік.
У конструюванні вертольота Олександрові допомагав батько Володимир Макарович. Каже, що з дитинства підтримував захоплення сина технікою. У ролі пілота чоловік себе ще не випробовував, але такий задум має.
"Я інженер-механік, він інженер-механік. Напевно, щось передалося від мене, бо я теж конструював дещо", – каже батько Олександра Войтовича Володимир.
Повне відео:
Вертоліт Войтовичів базується у дворі їхнього приватного будинку в селі Рафалівка. У поле, до місця літних випробувань, його доставляють на причепі. Потім обстежують всі вузли. Після цього прогрівають і перевіряють роботу двигуна. Потому Олександр підіймає машину у повітря.

Керувати вертольотом чоловік навчився самотужки. З часу першого підйому у повітря налітав приблизно сімдесят годин. Щоразу політ нетривалий: п'ять – сім хвилин. Висота невелика: до п'яти метрів.
Суспільному Олександр розповів, що переживає за надійність лише, коли підіймається вище.
"Зараз дивишся – скільки недоліків і немає їм краю, а на той період коли робив, здавалося – наскільки я все продумав", – додає чоловік.
Він каже, що практичного застосування вертольоту не бачить:
"Я хочу просто літати, без жодних питань. Просто – літати".
У планах сина й батька – сконструювати ще один вертоліт: більш потужний і вже –тримісний.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram