Рейтинг "Голосу" впав на 6% за пів року: у чому причина. Пояснює Кіра Рудик

Рейтинг "Голосу" впав на 6% за пів року: у чому причина. Пояснює Кіра Рудик

Ексклюзивно
Рейтинг "Голосу" впав на 6% за пів року: у чому причина. Пояснює Кіра Рудик
Facebook

За опитуванням Київського міжнародного інституту соціології рейтинг партії "Голос" впав на 6% за останні місяці. Причиною такого падіння голова політсили назвала внутрішній конфлікт, який "деякі нардепи" оприлюднили в ЗМІ. За словами Кіри Рудик, співпартійці отримали за це "фінансову підтримку".

"Це в тому числі й моя відповідальність за те, що у нас відбувся у фракції такий конфлікт. Але якщо ми говоримо, що ми протистоїмо людям, які цілеспрямовано, з фінансовою підтримкою боролися за те, щоб такий конфлікт відбувався — ну вибачте, у мене нема 20 мільйонів, які я можу запропонувати цим депутатам для того, щоб вони перестали виносити конфлікт у публіку, якщо їм запропонувала це інша сторона", — розповіла політикиня в інтерв'ю Суспільному.

Вона також зазначила, що зі свого може "тільки користуватися правилами" та підтримувати депутатів, які працюють на місцях.

Натомість Олександра Устинова, депутатка об'єднання "Справедливість", яке створили виключені з "Голосу" 29 червня парламентарі, назвала "брехнею" слова Рудик про можливу фінансову підтримку депутатів, які винесли конфлікт всередині політсили у публічну площину.

"У нас стався не конфлікт у фракції. У нас більшість фракції вимагає звільнення голови фракції й голови партії, як людей, які зрадили цінності. І коли вона розказує, що хтось за це взяв гроші — єдина людина, яка зараз отримує державне фінансування — це Кіра Рудик і її компанія, і це 80 мільйонів на рік державного фінансування", — наголосила Устинова у коментарі Суспільному.

У чому полягав конфлікт у "Голосі"

29 червня партія "Голос" провела позачерговий з'їзд політичної сили, на якому з політсили виключили сімох депутатів. Тоді голова парламентської фракції "Голос" Ярослав Железняк заявив, що питання виключення виникло через те, що "багато народних депутатів через свої власні кар'єрні амбіції систематично робили все можливе, щоб зруйнувати авторитет і рейтинг партії".

Пізніше зазначені депутати оголосили про створення депутатського об’єднання “Справедливість”. За словами представниці об'єднання Наталії Піпи частину представників "Голосу", зокрема, непокоїло використання партійних коштів, законопроєкт про обмеження повноваження НАЗК перевіряти фінанси партій та співпраця Рудик зі "Слугою народу". Вони також звинуватили Рудик у "зачистці незгодних" та узурпації влади.

Що відомо

  • За результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології, підтримка партії "Голос" знизилась з 2% до 0.6%. У 2019 перед виборами за даними соцгрупи "Рейтинг" цей показник складав 6.6%.
  • Політичні суперечки у партії "Голос" набули розголосу ще навесні, коли політрада попередила п'ятьох нардепів про виключення після голосування за направлення законопроєкту №5133 "Про внесення змін до Конституції щодо порядку призначення на посади та звільнення з посад директора Національного антикорупційного бюро України і директора Державного бюро розслідувань", на оцінку до Конституційного суду. Згідно з документом, президент зможе призначати та звільняти директорів НАБУ і ДБР за згодою Верховної ради.
  • 7 червня колишній телеведучий Сергій Притула оголосив про вихід із партії "Голос".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!.

На початок