"Різьблення крізь віки". У Миколаєві відкрилася виставка робіт з дерева

"Різьблення крізь віки". У Миколаєві відкрилася виставка робіт з дерева

"Різьблення крізь віки". У Миколаєві відкрилася виставка робіт з дерева
Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

"Різьблення крізь віки" — виставку під такою назвою організували до Дня захисників та захисниць України у Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі. В експозиції представили понад 30 робіт з дерева студентів коледжу культури і мистецтв.

Всі експонати на виставці — курсові та дипломні роботи студентів. Об’єднує їх один викладач з предмета художнє різьблення по дереву Михайло Кондратюк.

"Ця виставка перша. Тут представлені роботи студентів, вікова категорія 16-19 років. Тут є роботи різні за складністю, розпочинаючи з геометричного різьблення і закінчуючи горельєфами. Бажання, талант і праця. Мабуть, праця — це головне в нашій роботі", — розповів викладач Михайло Кондратюк.

"Різьблення крізь віки". У Миколаєві відкрилася виставка робіт з дерева
Робота Зарви Д. "Слон" (дерево липа). Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

За словами директора Миколаївського фахового коледжу культури та мистецтв Сергія Мицика, для виставки вибрали старовинну українську тематику. Такі заходи важливі як для студентів, так і для випускників навчального закладу.

"Уявіть собі, що це починаючий художник, звісно, що вони вже отримали диплом, але все одно це вже їх роботи представлені на розсуд не лише комісії державно-кваліфікаційної, а взагалі громадськості Миколаївщини", — каже Сергій Мицик.

"Різьблення крізь віки". У Миколаєві відкрилася виставка робіт з дерева
Робота Ліпеки І. "Міфологічні птахи" (дерево вільха). Фото: Валентини Гурової/Суспільне Миколаїв

Серед глядачів Артем Коваленко. Хлопець — студент Миколаївського фахового коледжу культури та мистецтв — навчається декоративній деревообробці. Прийшов подивитись на роботи. Говорить, що виставка — це привід рівнятись на випускників закладу.

"Роботи дуже високого рівня. Це теж 4-й курс, подивився, дуже гарно. Я намагаюсь бути на їхньому рівні та працювати також гарно, красиво", — розповів відвідувач виставки Артем Коваленко.

На виставці представлені роботи десяти авторів.

"Це вже традиційна виставка до Дня козацтва, до Дня захисника та захисниці України. В 2020 році ми проводили виставку українських гобеленів, до того ми проводили виставку теж народних творів. Це вже є традиційно з театром благодійний фонд "Індиго" проводить до цієї річниці", — каже голова благодійного фонду Ольга Криницька.

Читайте також: "Центральна міська бібліотека імені Марка Кропивницького. Як зберігається книжковий фонд у Миколаєві"

За словами директора-художнього керівника Миколаївського академічного російського драмтеатру Артема Свистуна, такі експозиції в приміщенні театру дуже доречні.

"Сучасний український театр – це поліфункційний заклад. Коли людина приходить, щоб отримати якесь задоволення, якусь емоцію, подивитись виставу. Вона заходить дивиться виставку, виставку наших майстрів, митців. І зараз, напередодні міжнародного театрального фестивалю, її подивляться понад 400 учасників", — говорить Артем Свистун.

Всі охочі можуть подивитись експозицію протягом до 14 жовтня.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Вибір редакції

На початок