На Полтавщині завершилося голосування за проєкти конкурсу «Бюджет участі»

На Полтавщині завершилося голосування за проєкти конкурсу «Бюджет участі»

На Полтавщині завершилося голосування за проєкти конкурсу «Бюджет участі»
Суспільне Полтава

На Полтавщині 30 вересня завершили голосування за проєкти, які жителі області подали на «Бюджет участі». Це конкурс, на який охочі подають свої ідеї щодо покращення громад. Цьогоріч із 170 ініціатив до голосування допустили – 163. Їх подали із 50-ти громад області, розповіла Суспільному начальниця відділу інвестиційної діяльності облради Олеся Дроботенко.

Людмила Коновал із села Мачухи, що неподалік Полтави, хоче облаштувати сквер, який розташований у центрі села. Для цього подала проєкт на обласний конкурс «Бюджет участі». Цей проєкт належить до категорії «сільські ради».

Сквер, який хоче облаштувати Людмила Коновал
Сквер, який хоче облаштувати Людмила Коновал із села Мачухи. Суспільне Полтава

"Вартість проєкту – 200 тисяч гривень. Сюди враховано 175 квадратних метрів плитки, вісім лавок, вісім фонарів та стільки ж сміттєвих баків", – каже авторка проєкту на обласний «Бюджет участі» Людмила Коновал.

До категорії «міські ради» належить ініціатива жительки села Сем’янівка Полтавської громади Тетяни Ягодки.

"Мета нашого проєкту – це створити парк «Зелені легені», щоб кожний міг відпочити на свіжому повітрі. Плануємо розчистити від чагарників, встановити фігурні лавки, зробити тротуарні доріжки та встановити ліхтарі", – говорить співавторка проєкту на обласний «Бюджет участі» Тетяна Ягодка.

«Бюджет участі» на Полтавщині
«Бюджет участі» Полтавської області 2021. Суспільне Полтава

Голосування за ці та ще понад півтори сотні проєктів тривало більше двох тижнів. Результати конкурсу оголосять до кінця жовтня.

Ініціативи, які жителі області подали на конкурс, стосуються шести сфер – це культура та освіта, спорт та туризм, безпека і громадський порядок, комунальне господарство та енергоефективність, а ще – соцзахист або ж навколишнє середовище, каже начальниця відділу інвестиційної діяльності облради Олеся Дроботенко.

"Усього до голосування допущено 163 проєкти, як такі, що повністю відповідають усім вимогам. З них 50 проєктів – сільських рад, 65 – міських та 48 – селищних. Загалом з бюджету області на фінансування проєктів-переможців виділяється 6 мільйонів (гривень – ред.)", – каже начальниця відділу інвестиційної діяльності облради Олеся Дроботенко.

На Полтавщині «Бюджет участі»
«Бюджет участі» фінансування. Суспільне Полтава

За словами Олесі Дроботенко, проєкти, за які проголосували найбільше, реалізують наступного року на умовах співфінансування. До 100 тисяч гривень можуть дати із бюджету області, а ще стільки ж або більше – із місцевих бюджетів.

Що відомо:

  • За п’ять років існування конкурсу на Полтавщині, визначили 240 проєктів-переможців. 165 із них вже втілили. Решту ініціатив поки не реалізували. Основні причини – це брак фінансування, зміни в адміністративно-територіальному поділі, а ще зміни у вартості реалізації проєктів, розповіла начальниця відділу інвестиційної діяльності облради Олеся Дроботенко.
На початок