Три тижні з діркою у стелі: коли ремонтуватимуть гуртожиток електромеханічного заводу у Харкові

Три тижні з діркою у стелі: коли ремонтуватимуть гуртожиток електромеханічного заводу у Харкові

Три тижні з діркою у стелі: коли ремонтуватимуть гуртожиток електромеханічного заводу у Харкові
Суспільне Харків

З діркою у стелі понад три тижні живуть мешканці двоповерхівки по вулиці Ахієзерів. Стеля обвалилася на спільній кухні, якою користуються п'ять родин. У міськраді керівнику Харківського електромеханічному заводу, якому належить будівля, дорікають у безвідповідальності. Той каже: гроші на ремонт вже знайшли.

Після обвалу до будинку приходили працівники "Жилкомсервісу", оглядали ушкодження, розповідає мешканка будинку Любов Коляда. За її словами, стеля продовжує руйнуватися.

"Попросили прибрати, звільнити територію, щоб почали виконувати якісь роботи. Ось прибрали, все виставили у коридор, що могли виставити, так воно і лишилося", — говорить Коляда.

Двоповерхівка належить Харківському електромеханічному заводу. Два тижні тому керівник підприємства Андрій Рубанець казав: не ремонтують, оскільки завод п'ять років як банкрут, заборгував 20 мільйонів гривень.

30 вересня питання ремонту стелі та даху у присутності мешканців будинку розглядали на засіданні міської комісії з надзвичайних ситуацій. Запросили й Андрія Рубанця, але він не прийшов.

"У цій ситуації я хотів би, щоб ви з цього приводу надали оцінку і розібралися у причинах такої поведінки. І друга тема — зобов'язати Рубанця від комісії в обов'язковому порядку найближчим часом привести до ладу конструктиви будівель", — сказав заступник міського голови з питань забезпечення життєдіяльності міста Андрій Руденко.

Будинку понад 70 років, у ньому проживає майже пів сотні людей, відзвітував на засіданні директор міського Департаменту житлово-комунального господарства Семен Сирота: "Орієнтовна сума ремонту цього об'єкта, який оглянули наші комунальні підприємства, складає 850 тисяч гривень".

Телефоном в. о. директора заводу Андрій Рубанець розповів: готуються до початку ремонту.

"Ну їм же робити нема чого, то нехай засідають. А ми гроші на ремонт знайшли, будемо ремонтувати. Зараз закуповуємо матеріали та з понеділка, може навіть у суботу, як буде можливість, будемо починати ремонт. Залежатиме від матеріалів, бо, наприклад, шиферу взагалі ніде немає. Заводи його не випускають, поки у них тимчасові перебої", — сказав Рубанець.

Що відомо

  • Стеля у будівлі обвалилася в середині вересня. Коли її частина впала, біля плити стояла мешканка будинку — жінка встигла відбігти, її зачепило невеликими уламками, розповіла Суспільному сусідка Любов Коляда. Жінка живе тут понад 40 років, квартиру отримала від електромеханічного заводу. За її словами, ремонту в будинку весь цей час не було.

Вибір редакції

На початок