На Черкащині домінує штам Дельта, — Микола Тищук

На Черкащині домінує штам Дельта, — Микола Тищук

На Черкащині домінує штам Дельта, — Микола Тищук
Суспільне Черкаси

Серед випадків захворювання на коронавірус в Черкаській області домінує штам Дельта. Про це під час брифінгу розповів заступник директора Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Микола Тищук.

Передає власна кореспондентка Суспільного з місця події.

В області у порівнянні з минулим тижнем захворюваність на коронавірус збільшилася на 43,1 відсотка.

За його словами, найчастіше в області хворіють люди віком 40-59 років, смертельні випадки здебільшого серед черкащан віком 60 до 79. Хворіють більше жінки, ніж чоловіки, додав він.

За словами Миколи Тищука, на Черкащині немає діагностичних тест-систем, які виявляють новий штам коронавірусу "Дельта".

"Ми можемо виявляти тільки сам коронавірус. А в разі випадків, які будуть із сигнальними ознаками, ми передаємо зразки до референсної лабораторії у Київ".

Що відомо

  • Черкащина станом на 30 вересня повернулася у "жовту" карантинну зону. Розповіла заступниця голови Черкаської облдержадміністрації, яка курує медицину, Лариса Кошова.
  • У Черкаській області вісім закладів (шість – "першої хвилі", дві – "другої хвилі"), де надають допомогу хворим на COVID-19. Розгорнуто 1 356 ліжок. Із них забезпечені кисневою підтримкою 1 287 ліжок, це 95%, розповіла Суспільному заступниця голови Черкаської облдержадміністрації, яка курує медицину, Лариса Кошова.
  • За інформацією МОЗ, штам "Дельта" в 1,45 раза збільшує ризик необхідності інтенсивного лікування. Потреба в госпіталізації виникає вдвічі частіше, ніж при інфікуванні звичайним штамом COVID-19.
  • Симптомами штаму є порушення слуху, шлунково-кишкові проблеми та утворення згустків крові. Також поширеними симптомами є лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить, менш поширеними – кашель та втрата нюху. Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я України.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок