Родина з Кіровоградщини виховує вісьмох прийомних дітей

Родина з Кіровоградщини виховує вісьмох прийомних дітей

Родина з Кіровоградщини виховує вісьмох прийомних дітей Суспільне: Кропивницький

Анжела та Микола Кучеренки з Бережинки Кіровоградської області виховують восьмеро прийомних дітей. Перших трьох взяли у 2013 році. За чотири роки сім’я поповнилася п’ятьма дітьми. Мають двох рідних – сина та доньку. Найстаршій дочці Анні 18 років, наймолодшому Івану – п'ять.

В Україні день усиновлення відзначають щороку 30 вересня.

Бажання взяти дітей у свою родину з’явилось після відвідування дитбудинку, розповідає Микола Кучеренко. "Ми поїхали відвозити речі в дитбудинок, а там дітки дивляться з вікна і показують: "Забери мене!" Я б їх усіх забрав, шкода мені їх усіх".

Так у родині сім років тому з’явилися Василіса, Андрій та Арсеній. Вони між собою рідні. Найменший брат Іван в родину потрапив на три роки пізніше – жив з бабусею.

"Нам сказали, що діти з такої родини, що їх треба в спецшколу. Анжела сказала: "Ніякої спецшколи". Двоє діток ходили ціле літо на додаткові заняття. Нині вчаться на відмінно", – каже батько.

Злату з Євгенієм забрали в цю родини у 2015 році. Анжела Кучеренко говорить, отримують від виховання дітей задоволення. "Коли приходить дитина у родину, вона нічого не вміє. А через деякий час вміє писати, читати, знає, що їй потрібно робити, тоді отримуєш такий кайф, що з них виходять люди".

Четвертий рік живуть у родині брати 10-річний Артур та 12-річний Володимир. Анна – рідна донька подружжя розповіла, вони з братом не були проти прийомних дітей,. навпаки. "Батьки пояснили, що ці діти теж хочуть любові материнської і батьківської ласки".

На кожну дитину родина отримує більше шести тисяч гривень, каже Анжела Кучеренко.

"На всіх приблизно 48-50 тисяч гривень. Я ніколи точно не рахую – прийшли кошти, розподілили – харчування, одяг, комунальні послуги, і залишається прожиток якийсь".

Нині в родину хочуть взяти ще одну дитину з інтернату.

Що відомо

За словами начальниці обласної служби у справах дітей Наталії Чернявської, на території Кіровоградської області перебуває 2880 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із них більше, ніж 2700 виховується в сімейних формах виховання.

Говорить, більшість дітей, позбавлених батьківського піклування виховуються під опікою і піклуванням, таких дітей в області – 1954.

На території області працює 68 дитячих будинків сімейного типу і 157 прийомних сімей, в яких виховується 776 дітей. В інтернатах – 94 дитини, позбавленої батьківського піклування.

На обліку перебуває 773 дитини, які потребують усиновлення, але із них 605 дітей виховується в прийомних сім'ях і дитячих будинках сімейного типу.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди