Премія "Кіноколо" огололосила номінантів: інтерв'ю з організатором фестивалю та членкинею комітету

Премія "Кіноколо" огололосила номінантів: інтерв'ю з організатором фестивалю та членкинею комітету

Премія "Кіноколо" огололосила номінантів: інтерв'ю з організатором фестивалю та членкинею комітету

Суспільне Культура поспілкувалося з Денисом Івановим, організатором фестивалю "Київський тиждень критики" та членкинею комітету і співзасновницею Спілки кінокритиків України Дарією Бадьйор про те, що особливого у премії "Кіноколо", як на індустрію вплинула пандемія та які стрічки їх зачепили.

Цьогоріч на звання найкращого фільму претендують "Стоп-Земля", "Носоріг", "Королі репу", "Сторонній".

Національна премія кінокритиків "Кіноколо" існує з 2018 року. Членкиня комітету премії Дарія Бадьйор розказала чому, на її думку, премія особлива:

"Премія "Кіноколо" відрізняється від інших тим, що це погляд збоку. Кіноіндустріальні премії, як, наприклад, "Золота дзиґа" — це свої дають своїм, адже вони всередині процесу, вони знають. Професіонали нагороджують один одного. А ми є кінокритиками, кіножурналістами, і тому хочеться відзначити найкращі фільми і найкращих кінематографістів з цієї оптики".

Премія "Кіноколо" огололосила номінантів: інтерв'ю з організатором фестивалю та членкинею комітету
Дарія Бадьйор, членкиня комітету і співзасновниця Спілки кінокритиків України. Сергій Моргунов/Your Art

Організатор фестивалю Денис Іванов розповів про нові номінації та кількість поданих стрічок:

"У нас цього року 10 категорій, у яких будуть вручатися призи. Це на дві номінації більше, ніж було минулого року – додалися "За найкращий сценарій" та "За досягнення", яку вручають представникам кіно критичної спільноти. Більше 120 фільмів були подані на премію. Голосують більше 40 кінокритиків, спочатку з великого лонг-листа обираються номінанти, і серед них уже обирається лавреат премії."

Премія "Кіноколо" огололосила номінантів: коментують організатори
Премія "Кіноколо".

За його словами деякі зміни спричинила пандемія:

"Якщо раніше однією з умов участі був показ фільму на фестивалі або вихід у прокат, то через пандемію і локдаун, переноси стартів релізів багатьох фільмів та непевний фестивальний рух було введено також номінацію. Це означає, що кожен автор або продюсер може номінувати свій фільм на "Кіноколо".
Премія "Кіноколо" огололосила номінантів: інтерв'ю з організатором фестивалю та членкинею комітету
Денис Іванов, організатор фестивалю "Київський тиждень критики".

Дарія Бадьйор розказала, що визначення переможців відбувається не консенсусно, а математично, тобто методом підрахунку голосів:

"До комітету премії входять українські кінокритики та кіножурналісти з досвідом роботи, які регулярно публікуються, або вони з академічних кіл і пишуть роботи з кінознавства. Голова – Володимир Войтенко, відомий кінокритик і кінознавець. Тобто, це люди, які рефлектують кіно".

Також Дарія поділилась із Суспільним Культура секретом про свого фаворитів:

"Мій улюбленець — це фільм "Стоп-земля" Катерини Горностай, я голосуватиму за неї. Це чудове кіно і чудовий дебют, хоча ми знали, на що Катя здатна, з її прекрасних короткометражних фільмів. Але це, мені здається, фільм, який робить прорив в українському кіно, у способі розмови про підлітків, у способі існування цих акторів у кадрі. У тому, як вона їх готувала, як це показано".

А от Денис Іванов уподобав усі стрічки:

"Я подивився список номінованих – я б сказав, що у мене там всі улюбленці. Я взагалі кожного року думаю, яким точним є відображення кінопроцесу. Мені здається, кінокритики знаються на кіно і, як правило, обирають найкращі фільми".

Переможці будуть традиційно оголошені на церемонії нагородження у день відкриття фестивалю Київський тиждень критики – 21 жовтня 2021 року.

Список номінантів

Найкращий повнометражний ігровий фільм:

 • Королі репу – режисер Мирослав Латик, продюсери Юрій Мінзянов, Дмитро Мінзянов, Влад Ряшин
 • Rhino / Носоріг – режисер Олег Сенцов, продюсери Денис Іванов, Олег Сенцов, Даріуш Яблонський, Віолетта Камінська, Ізабела Войчік, Хайно Деккерт, Тіна Бьорнер
 • Stop-Zemlia / стоп-земля – режисерка Катерина Горностай, продюсери Віталій Шереметьєв, Віка Хоменко, Наталія Лібет, Ольга Бесхмельниціна
 • Сторонній/Stranger – режисер Дмитро Томашпольский, продюсерка Олена Дем’яненко

Найкращий короткометражний ігровий фільм:

 • "Біжи, Таню, біжи" – режисерка та продюсерка Софія Поліщук
 • Папині кросівки/Dad's sneakers – режисерка Ольга Журба, продюсери Максим Асадчий, Сашко Чубко
 • Leopolis night – режисер Нікон Романченко, продюсери Нікон Романченко, Катерина Горностай
 • "20-11-7.mp4" – режисерка Аліна Панасенко, продюсер Філіп Сотниченко

Найкращий документальний фільм:

Найкращий анімаційний фільм:

 • Глибока вода / Deep Water – режисерка Анна Дудко, продюсерки Олена Голубєва, Ксенія Єфанова
 • "Непотрібні речі" – режисер Дмитро Лісенбарт, продюсер Віталій Хало
 • "Тигр блукає поруч" – режисерка Анастасія Фалілеєва, продюсер Михаль Маргуліс
 • Papier-mâché – режисерка Анастасія Фалілеєва, продюсер Михаль Маргуліс

Відкриття року:

Найкращий режисер/режисерка:

Найкращий актор:

Найкраща акторка:

Найкращий сценарій фільму (ігрові повнометражні та ігрові короткометражні фільми):

За досягнення:

 • Наріман Алієв – серія подкастів MINCULTPRYVIT, другий сезон
 • Андрій Алферов – "Польоти уві сні та наяву. Виставка"
 • Станіслав Битюцький, Станіслав Мензелевський, Анна Онуфрієнко, Олександр Телюк (Довженко-Центр : Dovzhenko Centre) – «Рейтинг 100 кращих українських фільмів в історії"
 • Ден Буданов – цифрова архівація національного кінопроцесу: представлення вітчизняних стрічок, кінофестивалів, кінокритичних публікацій у головних кінобазах мережі

Що відомо

 • Національна премія кінокритиків "Кіноколо" – щорічна премія, заснована у 2018 році, що визначає досягнення українського кінематографу та діячів кіноіндустрії за останній рік від імені спільноти кінокритиків України. У 2020 році найкращим фільмом року стала драма "Атлантида" Валентина Васяновича, у 2019 – драма "Додому" Нарімана Алієва, у 2018 – драма "Донбас" Сергія Лозниці.
 • До комітету Національної премії кінокритиків входять кінокритики та кінознавці, які є членами ФІПРЕССІ; українські кінокритики, чиї рецензії та/або критичні матеріали виходять в друкованій пресі, онлайн-медіа, на радіо або телебаченні; журналісти, які видають аналітичні матеріали про українське кіно в друкованій пресі, онлайн-медіа, на радіо або телебаченні. Досвід роботи кінокритиків та журналістів не має бути меншим за рік.
 • "Київський тиждень критики", у рамках якого відбувається вручення премії "Кіноколо" – це міжнародний кінофестиваль, створений для того, щоб ознайомити українських глядачів із найкращими новими фільмами, обраними професійними українськими кінокритиками.
 • До програми фестивалю входять фільми з лайн-апів головних світових кінофестивалів цього року, а також стрічки, що мали значний вплив на історію кінематографа або присвячені визначним діячам кіномистецтва.

Що відомо

Київський тиждень критики оголосив програму: покажуть українські та канадські фільми

"Стан моєї героїні – це стан тотального бодуна". Інтерв'ю з акторкою "Поганих доріг" Черкашиною

Чому фільм "Зошит війни" має прокатне посвідчення, але не показується в кінотеатрах

"Погані дороги" їдуть від України на Оскар

У жовтні в прокат вийде номінований на "Оскар" фільм з Монікою Белуччі

На початок